Už dnes povede svůj celek do jihomoravské bitvy proti věhlasné brněnské Zbrojovce.

Čeká vás zápas proti loni ještě ligovému týmu…
Poprvé si zahrajeme proti Brnu v lize. Těšíme se. Pro nás je to nejprestižnější zápas soutěže. Chceme vyhrát a doma se ukázat v tom nejlepším světle. Hrajeme ale i o víc. Budeme chtít dokázat, že jsme aktuálně nejlepší celek na jižní Moravě.

Jak myslíte, že se bude duel vyvíjet?
Už jsem hrál hodně zápasů proti týmům, které měly nůž pod krkem. A přesně v takové pozici Zbrojovka je, hrají za trenéra. Je to velmi náročné na psychiku, takže se nedá očekávat nějaký lehkovážný fotbal. Bude to hodně opatrné. Kdo udělá méně chyb, vyhraje.

Na co si budete muset dát zejména pozor?
Nesmíme našeho soupeře podcenit. Někdo si řekne, že jsou předposlední, ale v reálu na nás ztrácí jen šest bodů. No a my zase pět na čelo. Druhá liga je strašně vyrovnaná. Třikrát vyhrajete a atakujete první příčky.

V týmu je několik hráčů, kteří prošli brněnským týmem. Probíhalo tradiční popichování?
Celý týden jedem ve velké pohodě a srandičky k tomu patří. A já jako pokladník dohlídnu na to, aby po zápase byly od těch dotyčných v kabině chlebíčky a podobné věci. (smích)

Přeci jenom Zbrojovka ještě před pár lety hrála v klidu nejvyšší soutěž, teď se potácí na dně druhé ligy. Vnímáte to nějak, nebo se díváte jen na svůj tým?
Určitě to vnímám. Na jižní Moravě jsem už dost dlouho a vytvořil jsem si k ní vztah. Takže i výkony Brna sleduji a není mi to jedno. Doufám, že se kluci zvednou, ale zároveň chci, aby to bylo až příští týden.

Teď máte program nabitý soupeři se zvučnými jmény. Dnes Zbrojovka, za čtrnáct dní pražská Sparta…
Je to fajn hrát s takovými soupeři, i když to není snadné. Ale máme dost kvalitní a široký kádr na to, abychom to zvládli. Takové zápasy nám nemůžou nic vzít, ba naopak. Dají nám hodně. Od nezaplatitelných zkušeností až po skvělý zážitek.

Po postupu do dalšího kola poháru jste se nechal slyšet, že se těšíte na konfrontaci s Tomášem Řepkou. Sledoval jste dění okolo jeho eventuálního odchodu ze Sparty?
Ještě aby ne. Je mi líto, že se dostal do takové situace. Nevidím do toho, ale uvnitř musí být nějaký problém. Vždyť ten hráč je jedním z nejlepších obránců v Česku.

Teď , když vlastně nenastupuje za áčko, je velká pravděpodobnost, že by se mohl právě v pohárovém zápase objevit…
No, uvidíme. Slyšel jsem i informaci, že by mohl hrát za béčko, ale to by byl pěkný trapas. Chci si proti němu zahrát a snad to vyjde. Teď sice dlouho nehrál, ale on toho má tolik odběháno a odkopáno, že to na jeho výkonu nebude znát.