Znojemští fotbalisté skončili podzimní část na čtvrtém místě Moravskoslezské fotbalové ligy s minimálním odstupem na druhou příčku. Zasloužil se o to i bulharský stoper Todor Yonov, který s kapitánskou páskou na své levé ruce dovedl na podzim znojemský tým k osmi výhrám a třem remízám.

I na jaře bude jednatřicetiletý špílmachr oblékat dres 1. SC Znojmo. „Ve Znojmě se mi líbí a nerad bych měnil působiště,“ prohlásil znojemský kapitán.

Máte za sebou první polovinu sezony. Jak jste s ní spokojený?

Já osobně jsem strašně spokojený. Odehráli jsme skvělou první polovinu sezony. Teď to musíme potvrdit i v té další části sezony. Věřím, že se nám bude dařit i dál.

Loni jste měli také skvělý podzim, pak ale přišlo špatné jaro. Nemáte strach z toho, že by se mohla historie opakovat?

Z toho strach nemám. Věřím sám v sebe, v celé mužstvo i trenéry. Takže se nebojím toho, že by se mohla historie opakovat. Budeme ještě lepší než na podzim a v naší vítězné šňůře budeme pokračovat i na jaře. Hrajeme to pro radost a pro lidi. Aby se i jim naše hra líbila.

Držíte se na špici MSFL. Přemýšlíte o postupu do druhé ligy?

Jak jsem už několikrát říkal, hrajeme zápas od zápasu a hlavně chceme mít z fotbalu radost. Naší prioritou je hrát na špici třetí ligy. Jestli budeme moci postoupit, je ve hvězdách. Pokud ta příležitost přijde, určitě se nebudeme bránit.

Co vy osobně? Budete působit ve Znojmě i na jaře?

Ve Znojmě budu působit i na jaře. Samozřejmě to nezáleží jen na mně, ale hlavně na trenérech a fotbalovém výboru 1. SC Znojmo. Pokud jsou se mnou spokojeni, rád budu hájit barvy Znojma i nadále. Líbí se mi tady, mám tohle město rád.

Jaké utkání na podzim bylo pro vás nejlepší a naopak, ze kterého jste byl zklamaný?

Moje nejlepší utkání bylo asi druhé kolo soutěže, když jsme hráli v Lipové. To utkání se mi opravdu povedlo. To, které bych nejradši vymazal ze své paměti je pohárový zápas v Líšni. Tam se nám to nepovedlo a je to velká škoda. Mohli jsme doma přivítat pražskou Slavii, což by byl pro nás všechny velký zážitek.

Na stadioně máte nově vybudovanou umělou trávu. Přispěje to k větší kvalitě zimní přípravy?

To víte, že ano. Určitě to přispěje ke zkvalitnění tréninkových podmínek. Hlavně v zimě. Na umělku jsme se těšili už dlouho. Chtěl bych poděkovat celému mužstvu a všem, kteří se na jejím vybudování podíleli.

Co byste na závěr vzkázal vašim fanouškům?


Hlavně jim přeji úspěšný vstup do nového roku. Chci, aby věřili v náš tým a naši sílu. Snad bude i větší návštěva na našich utkáních. Já jim jen mohu slíbit, že se jim za to odvděčíme dobrými výkony.