Z vedení opět jen bod. Znojmo s Českými Budějovicemi pouze remizovalo

Znojmo – Znovu se dostali do vedení, znovu o něj ale přišli. Znojemští fotbalisté napodobili scénář úvodního jarního zápasu Fortuna národní ligy v Opavě a v pátečním osmnáctém kole doma remizovali s Českými Budějovicemi 1:1. „Hráli jsme s kluby z vršku tabulky a bereme dva body, takže poloviční spokojenost," bilancoval znojemský trenér Radim Kučera.

10.3.2017

Znojmo doma remizovalo s Českými Budějovicemi 1:1. Foto: DENÍK/Martin Smejkal

V Opavě ztratili jeho svěřenci dvougólové vedení, proti Českým Budějovicím odpověděl na zásah domácího Jana Javůrka z 38. minuty hostující Petr Benát. „V některých pasážích jsme působili jako lepší tým, dokázali jsme se dostat do vedení a myslel jsem, že ve druhém poločasu, s větrem a náskokem, budeme hrát na výhru. Ale nepodařilo se, nezachytili jsme začátek poločasu a po zbytečné chybě jsme dostali vyrovnávací gól,“ mrzelo Kučeru.

Jihočeši po porážce 0:1 s Varnsdorfem získali první jarní bod do tabulky druhé ligy, pomýšleli však i na tři. „Ve druhé půli už jsme byli lepší tým, zaslouženě jsme vyrovnali a při trošce štěstí jsme mohli i zvítězit,“ uvedl trenér Českých Budějovic Jiří Lerch.

Jeho svěřenci přijeli na jih Moravy s vizitkou druhé nejlepší obrany v soutěži, která domácím povolila jediný zásah. „Bohužel jsme na posledních patnáct minut prvního poločasu vypadli ze hry a Znojemští nás ztrestali krásným gólem,“ pokrčil rameny Lerch, jehož svěřenci jsou v tabulce dál čtvrtí.

Znojmo je dál na šesté příčce. V příštím kole nastoupí v sobotu 18. března ve čtvrt na jedenáct dopoledne na hřišti Pardubic.

Autor: Martin Vymyslický