Jeden poločas stačil. Fotbalisté Tasovic se po dvou zápasech na hřištích soupeřů představili podruhé v jarní části svým fanouškům a i tentokrát měli důvod k radosti. Potvrdili roli favorita a zdolali Velkou Bíteš 2:0. Soupeř navíc utkání dohrával o deseti a vítězství Jihomoravanů tak mohlo být mnohem jednoznačnější.

Tasovičtí toužili přerušit 180 minut trvající mlčení střelců a od samého začátku utkání byli aktivnějším a hladovějším mužstvem. Soustředili se na kombinační hru, která jim ale v prvním poločase žádnou branku nepřinesla. Soupeř z Velké Bíteše zvolil podle očekávání defenzivnější rozestavení a do žadných velkých brankových příležitostí se tak svěřenci Jiřího Míky neprosazovali.

O poločase však přišlo střídání a Velká Bíteš začala hrát ofenzivněji, což Tasovice brzy potrestaly. V šestapadesáté minutě se k míči dostal Pavel Lapeš a prostřelil hostujícího brankáře Michala Pelána.

O šest minut později byl bez předchozí žluté karty vyloučen po červené kartě bítešský obránce Pavel Pergl a Tasovice tak ještě více navýšili svůj tlak za další brankou a třemi body. „Jsme spokojeni. Na domácím hřišti je vždy dobré vyhrávat. I přesto, že jsme góly stříleli až ve druhém poločase, tak jsme o přestávce hráče nabádal stále ke stejné taktice. Tedy kombinační fotbal a to se nám nakonec vyplatilo. Velká Bíteš hrozila jen ze standardních situací a po vyloučení jsme definitivně převzali otěže utkání a měli mnoho šancí a skrumáží výsledek ještě navýšit,“ poznamenal tasovický kouč Miroslav Steinhauser.

Tasovičtí nakonec devět minut před koncem vedení zásluhou Miroslava Paula stvrdili a zvítězili 2:0. „Je to před zápasem v Třebíči psychické posílení. Chce to konečně bodovat i na hřištích soupeře, kde nehrajeme špatně, ale góly tam střílíme strašně těžce,“ dodal Steinhauser.

Sokol Tasovice – FC Spartak Velká Bíteš 2:0 (0:0)
Branky: 56. P. Lapeš, 81. Paul.
ŽK: 27. Blahoudek, 43. Švarc (oba Tasovice).
ČK: 62. Pergl (V. Bíteš).
Rozhodčí: Fabeš – Niederle, Černý.
Diváků: 200.

Tasovice: Heneš – Hrazdílek, Mička, Blahoudek, P. Lapeš (73. Rýgl), Horáček, Švejkar, Paul, Čermák (83. Garčic), Fukal (75. Rapouch), Švarc.
Velká Bíteš: Pelán – Kopáček, Pergl, Mrňa, Halas, Daněk, Whittingham, Mucha (46. Pohl), Knos (78. Novotný), Chlup, Juříček (64. Pokorný).