První poločas ale skončil vyrovnaným skórem 1:1. Do vedení se dostali hosté Princovým gólem v patnácté minutě a za domácí pak z pokutového kopu vyrovnával v pětatřicáté minutě Železný. „Zbytečně jsme si utkání zdramatizovali, když jsme si ještě v prvním poločase nechali dát gól. Třicet minut v první půli jsme byli lepším týmem,“ hodnotil dobšický trenér Michal Bitala.

Jeho tým ovládl ve druhé půli hru a dostal se až do tříbrankového vedení. Znojemští fotbalisté pět minut před koncem už jen snižovali na konečný rozdíl dvou gólů. „To už nic neznamenalo. Prohráli jsme naprosto zaslouženě. Mužstvo je na tom psychicky špatně. Kluci si nevěří. Neumí si nahrát, neumí zpracovat balón a jdou od porážky k porážce,“ prohlásil trenér FK Znojmo Jaroslav Ludvík.

Ilustrační foto.
Doprava po Znojmě? Ve špičce se jezdí krokem, cesta trvá i trojnásobně dlouho

Dobšičtí fotbalisté se drží ve středu tabulky a netrápí je na rozdíl od znojemského mužstva sestupové starosti. „Loni jsme se zachraňovali a letos znovu. Máme úzký kádr a nemáme mladou generaci, která by ho doplnila. Musíme pomale zapojovat dorostence. Abychom dali mužstvo vůbec dohromady, museli jsme dnes postavit tři dorostence,“ sdělil Ludvík.

FK Znojmo prohrálo na jaře osm z devíti utkání. „Ztratili jsme několik zápasů, protože jsme nevyužili šance a dostali hloupé góly. Je to ubíjející. Nejsme herně horší jako ostatní, ale nemáme střelce, který by dal gól,“ zamyslel se znojemský trenér.

Příští zápas hraje FK Znojmo s Miroslaví. Ta na jaře také vyhrála jen jedno utkání a je na posledním místě v tabulce. Znojemský tým je s dvoubodovým náskokem předposlední.

Řidič nezvládl řízení na soukromé cestě u Tvořihráze. Auto skončilo na střeše.
Auto vylétlo v levotočivé zatáčce ze silnice a převrátilo se na střechu

FK Znojmo – TJ Sokol Dobšice 2:4 (1:1)
Branky: 35. (PK) Železný, 85. Ostrý – 15. Princ, 46. Čermák, 57. Čapoun, 74. Virgler. ŽK: Kubošný, Procházka, Zimek – Zajíc. Diváci: 60.
FK Znojmo: Kotáb – Krejčí (72. Blažíček), Kubošný, Procházka, Zimek, Svatoš (64. Lehocký), Železný, Dufek, Šťáva, Dušek (42. Bálka), Ostrý.
Dobšice: Pavliv – Záruba (76. Včelka), Zajíc, Princ (63. Nováček), Stehlík, Čapoun, Virgler, Čermák, Šuba, Le Minh Thanh (65. Křemenský), Dufek.