O nadcházejícím víkendu pokračuje fotbalový krajský přebor čtyřiadvacátým kolem. Fotbalisté Jevišovic se i nadále nachází v horní části tabulky a v nadcházejícím utkání změří síly s celkem Bosonoh. Ty jsou na druhém místě se ziskem dvaačtyřiceti bodů a o bod méně mají právě hráči nováčka z Jevišovic. „Určitě to bude velmi vyrovnané utkání, ale pokud povolíme soupeři hrát vysoké míče, tak nemůžeme uspět," ví trenér Jevišovic Zdeněk Macháček.

Domácí tým Bosonoh se velmi spoléhá na svého hrajícího trenéra a exligového útočníka Patrika Holomka. Ten se již dokázal také prosadit v obou posledních zápasech na hřištích soupeřů a na svém kontě má tak již čtrnáct přesných zásahů. „Zvládli jsme poslední utkání v Kyjově a to i přesto, že někteří naši hráči chyběli z důvodu osobních oslav. Nastoupit tak premiérově v krajském přeboru musel mladý obránce Petr Smejkal a dokonce jsme nasadili i veterána Jiřího Bělohlávka staršího," uvedl hrající trenér fotbalových Bosonoh Holomek.

Jevišovice si jako nováček počínají nadmíru dobře a překvapují tím i sami sebe. „Jsem samozřejmě překvapený z našich výkonů a už nyní se prakticky připravujeme na příští sezonu," podotkl trenér Jevišovic Macháček. Jevišovičtí nepředpokládají osobní obranu na skvělého útočníka Bosonoh Holomka.

Jediným chybějícím hráčem v kádru Jevišovic bude útočník Michael Kráčman, který nyní skládá přijímací zkoušky na vysokou školu. „V krajském přeboru je mnoho kvalitních útočníků. Například i Bzenec má exligového hráče a ani jeho jsme nehlídali extra, takže se nebudeme speciálně připravovat ani na Holomka z Bosonoh," řekl útočník Jevišovic Libor Rožnovský.

V minulém kole poznamenalo některá utkání nevlídné počasí s deštěm, ale podle trenéra Holomka je jejich trávník v uspokojivém stavu a neměl by s tím být tedy žádný problém.

Podle slov jevišovického útočníka Rožnovského však na hřišti v Bosonohách mokrá místa po dešti bývají a případný další déšť by kvalitě zápasu uškodil.

V prvním vzájemném zápase na podzim se týmy rozešli smírně po remíze 2:2. „Pokaždé vstupujeme do zápasu s cílem zvítězit, ale tentokrát budeme rádi za remízu," dodal trenér Jevišovic Zdeněk Macháček.

Utkání začíná v sobotu o půl páté odpoledne na hřišti v Bosonohách.

MARTIN SMEJKAL