Byla to hororová scéna. V 88. minutě rozhodnutého pondělního duelu, v němž domácí Znojmo prohrálo 1:3. Pro třiadvacetiletého Kostorka přijela ze hřiště sanita a podstoupil operaci, při níž mu lékaři zpevnili zlomenou lýtkovou kost.

V nemocnici zůstane čtrnáct dní, čeká ho přinejmenším půlroční pauza. „Teď už se cítím lépe, nejhůř mi bylo hned po zákroku," hlásil záložník.

Pamatujete si ho?

Akorát si vybavuju, jak jsem šel s míčem na bránu a zezadu jsem ucítil hráče, nestihl jsem uhnout. Stalo se to v mžiku sekundy. Pak jsem viděl nohu a věděl, že je zle. Někteří hráči šli pryč, protože jim ten pohled nedělal dobře. Pak přiběhli spoluhráči a drželi mě, bylo to hrozné.

Co pro vás bylo nejhorší?

Největší bolest jsem zažil na rentgenu, kde mi nohu srovnali bez jakéhokoli umrtvení. Noc před operací jsem nespal ani minutu.

Jak se cítíte po operaci?

Bolest necítím, jen tlak, když s nohou cvičím. Lékaři říkali, že když mě noha nebolí, léčí se dobře. Zůstanu v nemocnici čtrnáct dní, nohu mám obvázanou, ledují mi ji. Lýtkovou kost mi drží destička a šrouby, měl jsem i vykloubený kotník, takže můžu jen ležet.

Těšil jste na utkání s Příbramí, kde jste hrál?

V pátek jsem za áčko odehrál jen chvilku a trenér se mě ptal, zda chci jít za juniorku. Šel jsem rád, zvlášť proti Příbrami, byl jsem namotivovaný. Jenže to jsem nevěděl, jak dopadnu.

Znáte Denise Laňku, který v Příbrami hostuje z Teplic?

Nikde jsem ho nezažil, akorát jsem slyšel, že není moc oblíbený ani v Příbrami. Je takový zákeřný, asi to má v povaze, jenže něco takového do fotbalu nepatří. Měl by si to rychle uvědomit a řešit, nebo brzy narazí.

Omluvil se vám aspoň?

Žádnou zprávu jsem od něj nedostal, akorát bývalí spoluhráči z Příbrami mi přáli, ať se dám brzy do kupy. Nevím, zda bych toho hráče chtěl slyšet, lepší by bylo napsat zprávu.

Zvažujete nějaké možnosti, jak Laňku potrestat?

Nechal jsem to na manažeru Hodákovi. Hráč dostal červenou kartu, bude to řešit disciplinární komise. Přemýšlel jsem nad podáním trestního oznámení, ale nechci to ještě zdlouhavě řešit přes soudy. Musím se co nejdřív dostat do kondice, abych pomohl klubu.

Léčení může trvat od šesti až do dvanácti měsíců. Co vám řekli lékaři?

Dvanáct měsíců je ta nejhorší varianta. Věřím, že do půl roku budu v pořádku a na přípravu se připojím k týmu. Byl za mnou trenér Kučera, který měl taky zlomenou lýtkovou kost a do šesti měsíců byl na hřišti. Jsem ve Znojmě nadmíru spokojený, klobouk dolů před přístupem klubu, jak se o mě stará. Za to všem patří velký dík a chci jim to vrátit na hřišti.

Obáváte se, že zranění ohrozí vaši kariéru?

Prošel jsem si už tolika životními zkouškami, že tohle zranění je skoro to nejmenší, co mě potkalo. Nevzdávám se a udělám vše proto, abych byl co nejdřív na hřišti. Mám fotbal rád, dění v klubu, v kabině, partu kluků. Nejsem typ, co sklopí hlavu a jde dolů. Snažím se dívat pozitivně a tohle mě ještě víc posílí.