Kohoutek se po dvanácti letech v čele klubu přesune na pozici čestného prezidenta. „Neměl jsem v sobě už tolik energie a chuti k tomu, abych nesl veškerou odpovědnost související s řízením klubu. Stejně tak mně scházela ambice dovést tým na ještě lepší výkonnostní úroveň. Oproti tomu pan Tunka má ambice posunout fotbal ve Znojmě ještě výš,“ vysvětlil čtyřicetiletý Kohoutek.

Rozhodnutí odejít z čela klubu neučinil ze dne na den. „Fotbal je podnikání o emocích. Střádalo se to ve mně už dlouhou dobu. Cítím, že přišel čas, aby odpovědnost za klub převzal někdo, kdo ho může posunout dál,“ sdělil Rovnosti dosavadní prezident klubu.

Nový šéf znojemského fotbalu Tunka se zároveň stane majoritním vlastníkem klubu. Už na začátku týdne se posunul do čela představenstva. „Pan Kohoutek mě požádal o převzetí klubu a jeho podílu, protože je vytížený a po letech ve funkci unavený. Nadále se s ním však budeme radit, protože nejde zapomenout na dlouholetou práci, kterou ve Znojmě odvedl,“ popsal Tunka.

Na pozici hlavního trenéra se po odchodu Balcárka přesune Leoš Kalvoda, který v pondělí zaujal pozici sportovního manažera. Post asistenta převezme bývalý hráč pražské Slavie nebo olomoucké Sigmy Darko Šuškavčevič. „Nejprve jsme jednali jen o manažerské pozici, na které jsem nahradil Michala Běláka. Až po ukončení angažmá Jiřího Balcárka mi vedení nabídlo trenérskou pozici,“ upřesnil Kalvoda, který na podzim trénoval třetiligovou Holici.

Právě on před pěti lety dovedl Jihomoravany do nejvyšší české soutěže. „Prožil jsem tady krásné dva roky a postup, takže se do Znojma vždycky rád vrátím,“ usmíval se brněnský rodák.

Právě předchozí Kalvodovo angažmá na jihu Moravy ovlivnilo aktuální nabídku. „Byl to jeden z důvodů, proč jsme ho oslovili. Je to zkušený trenér. To co ve Znojmě dokázal je skvělé. Chceme společně navázat na úspěšné roky,“ přiblížil Tunka.

Na jaře si přeje vylepšit aktuální šestou pozici.. „Na čelo ztrácíme šest bodů, což je hratelné. Všechno záleží na hráčích a trenérovi. Věřím, že to bude fungovat a těším se na druhou polovinu sezony,“ dodal.