V první půli chybělo oba týmům efektivní zakončení, a tak se o přestávce šlo do kabin za bezbrankového sta­vu.„Když nedáme v první půlce šance, nemůžeme vyhrát. Jen Vašíček tam měl tři. Je jasné, že soupeř nás pak potrestal. Platí pravidlo nedáš - dostaneš," krčil rameny znojemský trenér Tibor Duda.

To na střídačce Jablonce bylo daleko veseleji. Hosté vyhráli první dva zápasy sezony a pak přišel sedmigólový nášup od Mladé Boleslavi a pětibrankový od Hradce Králové. Poslední dva zápasy prohráli již jen 0:1. Ve Znojmě tak po čtyřech kolech konečně dali góly. „Vyhráli jsme zaslouženě, navíc jsme neproměnili další šance. Viděl jsem Znojmo hrát v Mladé Boleslavi, kde si nezasloužilo prohrát 1:4. Měli jsme z něj proto obavu," prozradil trenér Jablonce Jaroslav Vodička.

Jablonečtí se mohli opřít o dva hráče z mužského týmu. Vukadina Vukadinoviče a Vojtěcha Kubistu. „Pomohli nám dva hráči z áčka a hned to bylo o něčem jiném," pochvaloval si Vodička.

Právě Vukadinovič vstřelil zhruba po hodině hry první gól zápasu, a to se ukázalo jako zásadní okamžik. „Museli jsme v tu chvíli otevřít hru. Je to třetí porážka v řadě. Mrzí mě to a je potřeba dostat kluky nahoru," poznamenal znojemský kouč.

Znojmo pak mělo i šance na vyrovnání, ale soupeř přidal ještě druhý a třetí gól a byl na koni. Bylo jasné, že body domácím nenechá. Do statistik znojemských střelců se zapsal v závěru utkání Petr Kirschner, který parádně hlavou umístil míč do jablonecké brány ze standardní situace. „Byl to krásný centr, stačilo jen nastavit hlavu," popsal teprve sedmnáctiletý útočník.

Většinu utkání proseděl na lavičce, trenér jej poslal do hry v 64. minutě. Měl tak dostatek času sledovat své spoluhráče. „Jablonec byl lepší na balóně a vůbec ve všem. První poločas hrajeme vždycky dobře, ale pak ve druhém vyhoříme a dostáváme zbytečné góly," rozčiloval se.

Prohra posunula Znojmo na 11. místo v tabulce.

Juniorská liga – 7. kolo

Branky: 86. Kirschner – 62. Vukadinović, 73. Štemberk, 81. Ledecký. ŽK: 88. Kirschner – 56. Karásek, 80. Ledecký, 87. Jurča. Rozhodčí: Marek – Vysloužil, Polák.