K rošádě se klubové vedení odhodlalo po středeční porážce 2:3 s Táborskem. „Je to hlavně kvůli výsledkům. Něco jsme udělat museli a nejde vyměnit sedmnáct hráčů. Žižkov odvolal trenéra chvíli před námi a pak se nastartoval,“ přiblížil prezident Znojma Jiří Tunka.

Znojmo pod Šturmou:
Ligové zápasy: 11.
Bilance: 2 výhry, 2 remízy, 7 proher.
Největší vítězství: 6:1 nad Chrudimí.
Největší porážka: 1:5 s Prostějovem.
Skóre: 17:25
Nejlepší střelec: Dominik Kunca (4 góly)

Šturma k týmu přišel na začátku února. Na jihu Moravy tak vydržel jen čtyři měsíce. „Bohužel i to trenérský život přináší. Vedení se tak rozhodlo a já to musím akceptovat,“ okomentoval své odvolání.

Šturma začal u modro-bílých dobře. Tým bodoval a třeba Chrudim vyprovodil výpraskem 6:1. Pak ale bodový pramen vyschl.

Znojemští si připsali pět porážek v řadě. „Tým byl od podzimu poskládaný z věkově starších hráčů a druhá liga je o bojovnosti, běhání. Ať chceme nebo ne, v některých případech nám scházela dynamika,“ uvedl šestačtyřicetiletý trenér.

Problém vidí také na postu hrotového útočníka. „Od začátku jsme věděli, že to bude potíž. V zimě jsme přivedli hráče, které jsme přivést mohli, ale útočníci k dispozici nebyli. To byl jeden z důvodů, proč jsme nedávali góly,“ přiblížil.

Znojmo v zimní přestávce prošlo výraznou obměnou. U rakouských hranic se objevila šestice nových hráčů. „Kluci zapadli do základní sestavy a jsou platní pro tým. Nebudou ale mít čas, aby se sehráli. Někteří mají smlouvy jen na jaro a nevím, zda tu budou chtít zůstat. Teď se musí nastartovat a ve třech zápasech udělat aspoň šest bodů, aby Znojmo udrželi v soutěži. Klub má nicméně dlouhodobější problém. Musí si nastavit koncepci, která ve Znojmě vůbec nefunguje,“ zdůraznil.

Nyní jej čeká odpočinek. „Hrozně se těším domů za rodinou. S kolegou Šuškačevičem jsme tu pracovali dvanáct hodin denně. Bylo to hodně náročné angažmá v těžkých podmínkách. Teď musíme načerpat energii,“ přiznal.

Jeho místo na lavičce zaujme zkušený bard Leoš Kalvoda, který tým vedl na podzim. „Je to řešení do konce sezony. Jsme v sestupovém pásmu, těžko říci, co bude dál. Neustále jsme zatáhnutí do kauzy sázkových podvodů, kterou jsme nezpůsobili, a jež nás hrozně poškodila. Je to jedno k druhému,“ uzavřel Tunka.

JAROSLAV GALBA