Úspěšná série Inzert Expresu Znojmo proti městskému rivalovi 1. SC Znojmo B padla. Rozhodlo o tom sobotní utkání, ve kterém se z výhry radovali fotbalisté třetiligové rezervy. Svého soka porazili 2:0

Na fotbalovém stadioně v Horním parku se žádná fotbalová podívaná nekonala. A mohlo za to zejména počasí. Na podmáčeném trávníku utkání připomínalo spíše bitvu.

I přesto se hned v úvodu utkání zrodilo pár šancí, ale ani jeden tým se nedokázal dostat do vedení.

„Utkání na takovém terénu jsou vždy těžká. Na mokrém trávníku se nedá moc kombinovat. Balóny odskakují a mají velký skluz,“ okomentoval podmínky utkání hráč 1. SC Znojmo B Jan Uchytil.

Do prvního poločasu se nic zajímavého nestalo. Tajenka tak měla být rozluštěna až v druhé fázi utkání. Tam se dlouho také nic nedělo, a to až do sedmdesáté minuty. Parádně se trefil Uchytil, když z velkého úhlu našel skulinku mezi Minaříkem a pravou tyčí jeho branky.

Od té doby jakoby fotbalisté Inzert Expresu na hřišti nebyli. Nedokázali dostat svého soupeře pod tlak. Nakonec přišlo potrestání v podobě druhé znojemské branky z kopačky Nenada Pleše.

„Odehráli jsme dobré utkání. O výsledku rozhodla jediná chyba, ze které náš soupeř vstřelil první branku. Na zvrat utkání jsme už v závěru neměli síly a nakonec jsme ještě jednou inkasovali,“ zhodnotil utkání trenér Inzert Expresu Znojmo Tomáš Pěnkava.

Utkání skončilo dvoubrankovou výhrou znojemské rezervy, která si tak pojistila první místo v tabulce I. A třídy jihomoravského kraje. Zároveň tak mají svěřenci Libora Paličky jistotu, že přezimují na první příčce a do jarní části soutěže půjdou jako lídři.

„Splnili jsme svůj cíl. Chtěli jsme v utkání zvítězit, abychom zůstali první. To se nám podařilo, takže jsme spokojení,“ pronesl Uchytil.