Tažení znojemských fotbalistů za postupem do druhé ligy pokračuje. Další díl seriálu s názvem Moravskoslezská fotbalová liga napíší znojemští fotbalisté v brněnské Bystrci. Nečeká je ale nic jednoduchého. Bystrc je jednou nohou v divizi a nutně potřebuje bodovat.

Bystrc rozhodně momentálně není v pozici, aby si na lídra tabulky ze Znojma nějak vyskakovala. Na jaře získala jen čtyři body, tým zmítá obrovská marodka a štěstí se na paty svěřenců Oldřicha Janusiczy taky zrovna nelepí.

„Není to ideální. Odešlo nám pět hráčů základní sestavy, dlouhodobě jsou zraněné dvě obrovské a dlouholeté opory Janíček s Vlčkem a lavičku bohužel tak kvalitní nemáme,“ poukázal brněnský kouč Janusicza na problémy, se kterými se musí Bystrc vypořádat.

Ani Znojmo ale nebude v plné síle. Poté, co červenilo nad hlavou stopera Mičky, zažila podobný pocit i neotřesitelná jednička 1. SC Vlastimil Hrubý za školácký zkrat těsně před koncem utkání v Mutěnicích.

„Dostal dvě utkání, ale snad mu bude po jednom zápase trest prominut. Nebylo to tak horké, jak popsali rozhodčí v zápise o utkání. Nicméně se s tím budeme muset vyrovnat. Nemyslím si, že by to naše defenzíva nezvládla, jen bude chvíli trvat, než se sehraje,“ myslí si znojemský kouč Michal Sobota.

Ten zároveň nevidí v absenci Hrubého tak děsivou ztrátu. „Do branky půjde Radek Minařík a nemám obavy, že by neobstál. Skoro celou zimní přípravu musel kvůli zranění Hrubého odchytat sám. Je to zkušený gólman, který si s tím poradí,“ důvěřuje brankářské dvojce znojemský lodivod.

V utkání Bystrce se Znojmem půjde o hodně. Domácí se potácí na dně tabulky a potřebují bodovat, tým ze samotného jihu Moravy si chce zase udržet šestibodový náskok na čele tabulky. „Znojmo je aspirantem na postup číslo jedna. Nečeká nás nic jednoduchého, ale potřebujeme bodovat,“ kalkuloval Janusicza.

Jeho protějšek ale nejde do zápasu s vidinou jednoduchých devadesáti minut.

„Bystrc má kvalitní kádr a hraje o bytí a nebytí. Bude to nepříjemný soupeř, ale my hrajeme o postup a podle toho to musí vypadat. Chceme si hlavně uchovat ten vypracovaný náskok,“ netajil se s plány Sobota.

Nedělní utkání pětadvacátého kola mezi Bystrcí a Znojmem startuje na fotbalovém stadióně v Mlýnské ulici třicet minut po šestnácté hodině.