Soupeř Znojma chytil v poslední době střelecký apetit. V minulých čtyřech duelech nasázel čtrnáct gólů. „Žižkov má skvělou formu, ale i my ji máme solidní. Každý zápas je jiný, sice jsme prohráli poslední dvě utkání venku, ale ne po špatném výkonu," líčí na klubovém webu znojemský útočník Jakub Teplý.

Pod novým koučem Davidem Vavruškou, který mužstvo převzal v prosinci, začal Žižkov hrát útočněji. I proto znojemský trenér Radim Kučera čeká ofenzivnější fotbal než na podzim, kdy Znojmo podlehlo Viktorii 0:1. „Chceme se dobře pohybovat a hrát přímočaře. Viktorka prokazuje na jaře velice dobrou formu, její výsledky budí respekt. Její hráči jsou hodně nepříjemní a nás čeká velice těžký soupeř," tvrdí.

Největší strašák je pro Znojmo debakl 5:0, který Viktoria nejprve uštědřila Sokolovu a hned poté i Frýdku-Místku. „Dostali se na nohy. Věří si a jsou silní na míči. Hrajeme doma, tak doufám, že je přestřílíme," burcuje Kučera.

VYSOCÍ SOUPEŘI

Vzhledem k minulému duelu, který Znojmo prohrálo s Třincem 1:2, se tentokrát Jihomoravané potřebují zaměřit na bránění standardních situací, ze kterých obdrželi obě branky. „Připravovat se můžeme, ale každé mužstvo má svůj vlastní styl a herní systém. Třinec i Žižkov mají vysoké fotbalisty, v našem kádru jsou zase hráči s jinými přednostmi. Výškovou slabinu však ošálit nelze. Věřím, že i my dokážeme soupeře ze standardek potrápit," povídá znojemský stratég.

Zatímco v úterý proháněl obranu Znojma třinecký René Dedič, jenž duel rozhodl, nyní se musí nachystat na bez šesti centimetrů dvoumetrového Tomáše Dočekala. „Abych řekl pravdu, tak Žižkov moc nastudovaný nemám, poté co obměnil kádr. Duel bude hodně podobný jako s Třincem. Vysocí hráči a standardní situace," předpokládá Teplý.

Totožná bilance
∙ Znojmo i Viktoria Žižkov na jaře třikrát zvítězily, dvakrát prohrály a dvakrát se musely spokojit s bodem.
∙ Zatímco znojemští fotbalisté se na jaře trefili jedenáctkrát, Viktoria nasázela branek šestnáct, navíc obdržela o dvě méně než Znojmo.

PATRIK EL-TALABÁNI