Znojemský Inzert Expres srazily s nováčkem vlastní chyby

Znojmo – Dvakrát srovnali a pak šli do vedení, ale následné vyrovnání už je zlomilo. Fotbalisté znojemského Inzert Expresu tak v úvodním zápase nového ročníku krajského přeboru podlehli na domácím trávníku nováčkovi z Lanžhota 3:4. „Je to pro nás ztráta, pustili jsme hosty do šancí a darovali jsme jim tři góly," mrzí znojemského útočníka Martina Procházku.

13.8.2015

Inzert Expres Znojmo. Ilustrační fotografie.Foto: Deník/Martin Andrle

Už ve třetí minutě dostalo domácí IE branku od Darmovzala, ale za osm minut srovnal právě Procházka. „Myslel jsem, že pak už se zvedneme, ale dostali jsme hloupý vlastní gól," popisuje.

Ještě do přestávky zařídil nerozhodný stav Peřinka a po hodině hry poslal domácí mužstvo do vedení Kalina z pokutového kopu po faulu na Procházku. Za pět minut kopali penaltu i hosté a Hakala zajistil za stavu 3:3 další pokračování dramatu. „Po vedoucím gólu jsem věřil, že vyhrajeme. Penalta na mě byla, ale proti nám ji podle mě nařídil rozhodčí nesmyslně," líčí pětadvacetiletý útočník.

Závěr utkání už se nesl v hodně nervózním duchu, soupeři se hádali a domácí Bula viděl červenou kartu. „Oprávněnou. První za řeči a druhou za zbytečný faul," povídá Procházka. Vítězství nováčkovi soutěže zajistila střela Darmovzala ze 74. minuty. „Chtěli jsme vyhrát, nevím, co se stalo, jestli to bylo teplem. Dostali jsme góly po vlastních chybách," sděluje.

Před slušnou diváckou návštěvou si Inzert Expres nečekaně zpackal vstup do soutěže. „Lanžhot nehrál špatně, ale byl k poražení. Věřím, že nás prohra nepoznamená. Loni na podzim jsme prohráli sedmkrát po sobě, což se snad opakovat nebude. Posílili jsme o dva tři hráče," podotkl.

V sobotu se třináctý celek loňského ročníku od půl páté odpoledne představí na hřišti brněnské Moravské Slavie, která v úvodním kole remizovala 4:4 v Bystrci. „Morenda oslabila, četl jsem, že jí odešli střelci, kteří dávali góly. Jenže v minulém kole vstřelila čtyři branky, takže nevím," usmál se Procházka.

Autor: Jaroslav Kára

13.8.2015 VSTUP DO DISKUSE

Nabízela sex u silnice, dostala pokutu dva tisíce

Ilustrační fotografie.

Provokoval strážníky. Močil u památníku v centru Znojma

Tabla prvňáčků: představíme ZŠ v Tasovicích a znojemskou v Jubilejním parku

Jižní Morava – Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka – pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic. Seriál s fotkami prvňáčků najdete vždy ve středečním tištěném vydání Deníku Rovnost.

Padly facky kvůli hlasité hudbě, dívka skončila v nemocnici

Znojmo – Konflikt kvůli údajně hlasité hudbě, linoucí se z mobilního telefonu, se odehrál v sobotu večer u východu ze znojemského vlakového nádraží. „V hádce uštědřila devětačtyřicetiletá žena facku patnáctileté dívce. Facku dal přítel ženy také mladíkovi, který se snažil kamarádku chránit,“ sdělil preventista znojemských strážníků Petr Hladký.

Lattner odehrál v dresu Orlů čtyřsté utkání: Klukům nachystám svačinku, slibuje

Znojmo – Prokličkoval mezi soupeři a před brankou nezaváhal. Obránce Jan Lattner se v domácích utkáních proti Fehérváru a Bolzanu trefil po individuálních akcích, když projel celé hřiště, přesto prohrám 2:3 a 3:4 v prodloužení nezabránil. Znojmo tak kleslo v mezinárodní soutěži EBEL na čtvrtou pozici. „Mnohem radši bych branky vyměnil za vítězství v obou zápasech,“ říká sedmadvacetiletý znojemský odchovanec.

Místo levice vítězí ANO. Znojmo má i poslance, Gabrhela nahradí nováček Štolpa

Znojmo - Volby do Sněmovny v celém regionu i všech jeho městech ovládlo hnutí ANO, vítězilo s výsledky nad republikovým průměrem. Nadprůměrný úspěch získala i SPD Tomia Okamury. Sociální demokraté a komunisté, kteří dlouhá léta v regionu udávali politický tón, počítají ztráty. Znojemský starosta Vlastimil Gabrhel se z pátého místa kandidátky sociální demokracie do Sněmovny nevrátil. Znojemsko bude v nové dolní komoře zastupovat městský radní za ANO David Štolpa.