Znojemští fotbalisté se s diváky rozloučili vítězstvím a ohňostrojem. S osmým týmem tabulky 1. FC Slovácko B vyhráli doma vysoko 4:0.
Začátek utkání a v podstatě celý první poločas byla hra obou družstev vyrovnaná. Odpovídal tomu také stav po pětačtyřiceti minutách, který byl 1:0 pro domácí.

V první půli se o první gól utkání postaral Matúš Minarech. Ten potrestal chybu hostujícího obránce, který hlavou vracel malou domů. Ta byla ale příliš krátká a Minarech se k míči dostal dřív než brankář. Minarech pak už bezmocného brankáře jednoduše přehodil.
Do druhé půle vstoupily oba celky velmi aktivně. Obě mužstva také předváděla agresivní fotbal.

Hostujícímu Slovácku tento způsob hry příliš dlouho nevydržel. Ke slovu se totiž dostal znojemský tým. Ten naprosto nekompromisně atakoval hostující branku. Celá hra se přesunula na půlku hostů a ti jen odvraceli hrozící gólové šance.

Po druhé brance utkání, od Lukáše Podzemského, se v dvaasedmdesáté minutě do střeleckých statistik zapsal i Lacko. Ten po krásné individuální akci pronikl až těsně před brankáře. Hledal, komu by nahrál, ale jeho záměr vystihl obránce Slovácka. Tomu se však nepodařilo uklidit míč do bezpečí a jakmile se k míči dostal Lacko podruhé, nebylo co řešit. Domácí vedli už o tři branky.

V osmašedesáté minutě pak na konečných 4:0 upravil střídající Gregor Kováč.
Konec utkání patřil rozlučce znojemských fotbalistů s diváky, před nimiž si již tuto sezonu nezahrají. Hráči odcházeli do kabin za velkého potlesku fanoušků.

„Nádhera, udrželi jsme se nahoře. Doufám, že Olomouc ztratí ve Zlíně, my budeme bodovat s Břeclaví a jdem do ligy,“ řekl v naprosté euforii obránce Znojma Roman Švarc.

Také trenér se po utkání usmíval. „Jsem určitě spokojen s dnešním utkáním. Rozloučili jsme se s diváky vítězstvím, a i když byl soupeř kvalitní, dokázali jsme vyhrát,“ okomentoval průběh zápasu trenér znojemských fotbalistů Michal Sobota.

Na druhé straně byl předvedeným výkonem svých svěřenců zaskočen trenér Slovácka Jan Palinek. „Byl jsem spokojený v prvním poločase. V tom druhém jsme ale jednoznačně propadli. Znojmo zaslouženě vyhrálo,“ uznal trenér Palinek. Znojemským fotbalistům chybí na první Olomouc bod.

Jak šly minuty

1. Rozhodčí zahájil utkání hvizdem do píšťalky.
29. Minarech – 1:0. Obrovskou chybu potrestal domácí Matúš Minarech , když Ondřej Čtvrtníček vracel hlavou příliš krátkou malou domů. U té byl ale první Minarech a zakončil do prázdné brány.
38. První kartu utkání od rozhodčího uviděl domácí Mojmír Jaroš.
52. Podzemský – 2:0. Po krásné přihrávce přímo před bránu hostů pohotově zakončil Lukáš Podzemský.
58. Další žlutou kartu dostal opět domácí hráč, tentokrát Michal Šuráň
62. Svatyně hostujícího Fryštáka se otřásla v základech po trestném kopu Matúše Minarecha.
72. Lacko – 3:0. O třetí branku utkání se postaral Lacko po krásné individuální akci, při kterté se dostal až před bránu. Ještě hledal, komu by nahrál. Jeho záměr ale vystihl slovácký obránce. Tomu se však nepovedlo uklidit míč do bezpečí. K míči se podruhé dostal Lacko a dal gól.
76. Za Mojmíra Jaroše nastupuje do hry Gregor Kováč.
88. Kováč – 4:0. Střídající hráč zakončil nechytatelnou střelou celé utkání.
SOUVISEJÍCÍ ODKAZY:
Stránky klubu 1. SC Znojmo
OPRAVA: V článků jsme opravili chybné názvy mužstev. Týmům i čtenářům se omlouváme.

Kateřina Hladíková