Fotbalisté 1. SC Znojmo se ve čtvrtém kole MSFL utkají s nováčkem soutěže FK Apos Blansko. Hráči Blanska jsou v Moravskoslezské fotbalové lize tuto sezonu poprvé, přesto první muž znojemské lavičky, trenér Michal Sobota, dnešní zápas nechce podcenit.

Znojemští fotbalisté jsou zatím suverénní. Svým soupeřům nedali šanci a na svém kontě mají plný počet bodů. Další tři body si budou chtít připsat i po sobotním utkání s Blanskem. „Na utkání s Blanskem se těšíme. Bude to jistě dramatický zápas, protože Blansko poprvé v této soutěži bodovalo. Určitě budou chtít získat i další body,“ upozornil trenér fotbalistů 1. SC Znojmo Michal Sobota.

Trenér znojemských hráčů tým Blanska viděl hrát, a tak zhruba ví, co se od nich dá očekávat. „Byl jsem se v Blansku podívat na dva zápasy. Doma jsou opravdu nebezpeční. Hrají stylem, který nám zrovna moc nesedí. Často nakopávají míče před bránu. Takže se na to musíme nachystat. I hřiště je tam horší. Je velmi malé a hrbolaté. Určitě se nebude hrát fotbal po zemi. Myslím si, že toto utkání bude o bojovnosti a o morálce kluků,“ dodal Sobota. Zároveň si ale nepřipouští porážku. „Od začátku soutěže máme na kontě plný počet bodů. Určitě chceme opět vyhrát. Ale i tak jedeme do Blanska s určitou pokorou, protože tým, který je v zadní části tabulky, se bude chtít na domácí půdě předvést,“ důrazně podotkl trenér Michal Sobota.

Na druhé straně se Blansko na zápas s favoritem soutěže těší. „Chtěli bychom doma vyhrát, ačkoli víme, že Znojmo je jasným favoritem. Mezi divizí a MSFL je obrovský rozdíl, především v rychlosti hry, ale chceme dokázat, že na to máme,“ řekl kapitán Libor Němec.