Zdá se, že dvě kola před koncem už není o co hrát, jenže opak je pravdou. Znojemští fotbalisté se chtějí rozloučit s fanoušky vítězně. „Nic nepodceníme, i když jde papírově o slabší soupeře. Nejenže hrajeme o prémie, chceme diváky potěšit výhrami," prohlašuje znojemský obránce Roman Hříbek.

Ne vždy však hrají rozhodující roli papírové předpoklady. O tom se Znojemští přesvědčili na podzim, v Mostě prohráli 0:2. „Určitě nepůjde o snadný zápas. Hráči Severočechů nedávají svou kůži lacino. Záleží jen na nás, jak se připravíme a přistoupíme k zápasu," povídá útočník Libor Žondra. „Nesmíme se už vidět na dovolené, ještě dvě utkání musíme pořádně zabrat a urvat šest bodů," dodává střelec už osmi branek v této sezoně.

Ideální načasování

Vypadá to, že pro Jihomoravany přicházejí dva domácí zápasy po sobě v ideální čas. Na svém hřišti totiž vyhráli tři z posledních čtyřech duelů. „Formu jsme nastartovali ve Zlíně, odkud jsme nečekaně přivezli tři body. Pak jsme porazili Žižkov a další domácí zápas jsme otočili proti Frýdku-Místku. Věřím, že zvládneme i další dvě kola před vlastními diváky," doufá Hříbek. „Po první půli s Frýdkem byla v kabině bouře, po které jsme nastoupili do druhého poločasu úplně jinak. Konečně jsme otočili výsledek, to se nám do té doby asi nepovedlo," doplňuje Žondra.

O většinu branek Znojma se stará trio Ledecký, Pázler a Žondra. O výhře nad Žižkovem však rozhodl bek Hříbek, pro kterého šlo o první druholigovou branku. „Soustředím se na obranu, gól je ode mě jen navíc, ale samozřejmě mi udělal velkou radost. Jen kluci si od té doby ze mě pořád utahují," směje se Hříbek. „V týmu máme málo střelců, jsme rádi, že se konečně Roman trefil. Snad nás podpoří častěji a přidají se i další," chválí spoluhráče Žondra.

Nedělní utkání s Mostem začíná v pět hodin odpoledne, ve stejný čas přivítá Znojmo 31. května také Kolín.

ADAM HAVEL