Znojmo tak podruhé v řadě narazí na soupeře z dolní poloviny tabulky. Minulou neděli doma porazilo předposlední Ústí nad Labem jednoznačně 3:0. „S Vítkovicemi to bude těžké, protože se oproti Ústí zatáhnou víc do obrany. Musíme dát brzy gól, ať je pro nás zápas co nejjednodušší,“ uvedl na klubovém webu obránce David Helísek.

Na podzim se obě mužstva rozešla smírně po remíze 1:1 ve Vítkovicích. „Chceme stejně jako minulý týden vsadit na naši hru. Předvést útočný a kombinační fotbal. První zápas po zimní přestávce byl hodně o soubojích. Chtěli jsme vyhrát víc než soupeř. Doufám, že to v neděli zopakujeme,“ povídal obránce Tomáš Cihlář.

V jediném odehraném duelu jara prohráli Ostravané na domácím hřišti s pražským Žižkovem vysoko 3:5. „Na vítkovickou ofenzivu si musíme dát pozor. Nejde o slabého soupeře. Přestože chceme hrát útočně, musíme myslet taky na zadní vrátka,“ upozornil třicetiletý kapitán.

Srovnání soupeřů:1. SC Znojmo FK
Pozice: 6. místo, 28 bodů, skóre 24:25. Bilance doma: 6 výher, 1 remíza, 1 prohra. Nejlepší střelci: Jan Javůrek, Matúš Lacko, Rostislav Šamánek, Jakub Teplý, David Štrombach – všichni 3 góly.

MFK Vítkovice
Pozice: 14. místo, 13 bodů, skóre 19:36. Bilance venku: 1 výhra, 1 remíza, 6 proher. Nejlepší střelec: Tomáš Mrázek – 4 góly.


Krotit soupeřovy ofenzivní výpady tentokrát nebude obránce Muamer Avdič, který má po červené kartě proti Ústí nad Labem stop na další zápas. „Je to ztráta, ale už proti Ústí ho plnohodnotně nahradil Franta Malár, který odehrál vynikající utkání. Věřím, že se šance chytne i tentokrát,“ uvedl Cihlář.

Se započtením výsledků ze zimní přípravy drží Jihomoravané sérii jedenácti duelů bez porážky. „V kabině je velká pohoda. Chceme udržet vítěznou vlnu, ať sbíráme body a posouváme se v tabulce výš. Výsledky z přípravy ale nepřeceňujeme, soustředíme se už jen na druhou ligu,“ popsal Cihlář.

V případě výhry se můžou aktuálně šestí znojemští fotbalisté posunout na čtvrté místo v tabulce. K dobru mají navíc střetnutí proti Frýdku-Místku, které se ve středu kvůli špatnému terénu odložilo. „Každé utkání bude těžké, protože soutěž je hodně vyrovnaná. Půlka tabulky hraje o postup a půlka o sestup,“ připomněl znojemský stratég Leoš Kalvoda.

K odloženému utkání 18. kola nastoupí Znojemští v úterý 17. dubna od pěti hodin odpoledne na hřišti Frýdku-Místku.