Kvůli sněhové nadílce nemohlo Znojmo sehrát minulý týden utkání v Opavě. Místo toho hrálo přátelák s béčkem Slovácka a vyhrálo 2:1.

„Abychom nevyšli ze zápasového rytmu, tak jsme sehráli přátelské utkání, které celkem splnilo svůj účel. Horší to bylo s trénováním. Na svém hřišti jsme tento týden nemohli trénovat, a tak jsme se připravovali v okolí Znojma. Doufám, že už bude dobré počasí a budeme moct trénovat na našem hlavním hřišti," uvedl znojemský trenér Leoš Kalvoda.

Vlašim předvádí na jaře střídavé výsledky. Venku ale ještě ani jednou nevyhrála. „Je to nevyzpytatelný soupeř. Viděl jsem je hrát a urputně bránili. Když se dostanou dopředu, tak své šance dokáží využít. Předvádí důrazný fotbal, takže to bude těžké utkání. Musíme se připravit na to, že se nám proti tabulkově horším soupeřům špatně hraje," upozorňuje Kalvoda.

Hráči uvažují podobně jako jejich kouč. „Možná si může někdo říct, že je to snadný soupeř, ale uvidíme, co Vlašim ukáže ve Znojmě. Už několikrát se nám stalo, že s těžkým týmem jsme vyhráli a naopak proti outsiderům prohráli," sdělil pro klubový web znojemský stoper Josef Hnáníček.

Vlašimské mužstvo převzal v létě jako trenér bývalý český reprezentant Martin Frýdek, jehož jméno je spojováno s pražskou Spartou. Díky tomu se tak ve vlašimském dresu objevují sparťanští hráči.

Na podzim znojemští fotbalisté Vlašim na jejím hřišti přehráli. Její obrana měla velké trhliny a Znojmo vyhrálo jednoznačně 3:0. „Tehdy až tolik nebránili, protože chtěli doma vyhrát. Teď ten zápas bude úplně jiný," dodal trenér.

Znojmo získalo ve čtyřech odehraných jarních zápasech FNL sedm bodů. Zuby si vylámalo pouze ve Zlíně. Ten jako jediný celek dokázal překonat znojemskou obranu a gólmana Vlastimila Hrubého.

Brankář znojemských fotbalistů nevynechal ani jeden z dvaceti odehraných zápasů a v jedenácti z nich udržel čisté konto. To ho řadí na první místo ve statistikách druhé nejvyšší soutěže. Znojmo tak odehrálo více jak polovinu utkání, aniž by soupeři dovolilo skórovat.

Letos ještě ani jednou Znojemští nekopali penaltu a ani proti nim sudí žádnou nenařídil. Jeho sok v boji o čelo tabulky, Bohemians 1905, naopak díky dvěma penaltám vyhrál dvě utkání. „Někdy bychom to taky potřebovali, když se nám třeba tak nedaří, abychom byli důrazní ve vápně a o tu penaltu si řekli," dodal Kalvoda.

Zítřejší utkání začíná na znojemském stadionu o půl páté odpoledne.