„Čeká nás velice těžký soupeř. Viděl jsem jejich zápas v Karviné a mají výbornou defenzívu. Žádný hráč nic nevypustí, jsou perfektně organizovaní. Jestli nezmění taktiku, tak to pro nás bude těžké dobývání. Mají velice nebezpečné protiútoky, kterým chceme předejít," přibližuje trenér Znojma Leoš Kalvoda.

Pardubice chtějí zůstat u své taktiky vycházející ze zadních řad. „Půjde o to, kdo bude hrát lépe ze zajištěné obrany. Když inkasujete jako první, hrozně těžko se to pak obrací," upozorňuje pardubický kouč Martin Svědík.

Zápas tak může rozhodnout jediná branka. „Chtěli bychom vstřelit první gól, protože pak musí Pardubice hru otevřít a lépe se nám bude dostávat k jejich brance. Špatné by bylo, kdyby první branku dal soupeř. Jejich mužstvo si pak hodně věří a je velice nebezpečné," ví Kalvoda.

Na hrotu pardubického útoku ční Jakub Sklenář a David Petrus, který byl vloni nejlepším střelcem ČFL. „Mají sílu v útoku a pak hrají jako kolektiv. Fotbal je kolektivní sport a to oni zcela splňují," dodává znojemský trenér.

Jeho protějšek na pardubické straně si všímá dvou cizinců ve znojemské obraně, Yonova a Avdiče. „Yonov je starý zkušený bek, který umí obranu dobře organizovat. Spojení dvou hráčů z Balkánu Znojmu funguje. Avdič je mladší, od Yonova se učí. Ostatně Znojmo má celý tým hodně kompaktní, drží si osu mužstva, těží z toho. Není vůbec žádná náhoda, že vyhrálo v Ústí nad Labem," připomíná Svědík.

V kádru znojemského mužstva došlo k menším změnám. „Poslali jsme Andrejiče na hostování do Třebíče. Je to mladý hráč a chceme, aby stabilně hrál. U nás by tolik prostoru nedostal. Možná už bude po zranění připravený Roman Hříbek. Začal trénovat Josef Hnáníček, ale zápasy ještě nemůže hrát," říká Kalvoda.

Pardubice nehlásí žádné problémy se základní sestavou. „Kromě druhého brankáře Luďka Frydrycha, u kterého to vypadá na zraněný meniskus, jsou v pohodě všichni," sděluje trenér Pardubic.