Téměř dvanáct set diváků, kteří si v neděli našli cestu na znojemský fotbalový stadion, neodcházelo zrovna nadšených. Svěřenci Michala Soboty sice vydřeli veledůležité tři body, ale diváci si na své tentokrát nepřišli.

Když fanoušek zabrouzdal na tabulku Moravskoslezské fotbalové ligy, hned se naskýtala otázka, kolikže branek si odveze dvanáctý tým tabulky z aktuálně druhého Znojma.

Celé utkání vypadalo, jakoby s tímto vědomím šli do zápasu i znojemští fotbalisté. Blansko totiž ve Znojmě nehrálo v žádném případě druhé housle.
Poctivě se bránilo a kousalo zejména z rychlých protiútoků.

„S výkonem nemohu být absolutně spokojený. Jediné, co je pozitivní, jsou tři body,“ kroutil hlavou znojemský trenér Michal Sobota. Po utkání analyzoval příčiny ležérního projevu svých svěřenců.

„Opět se mi potvrdilo nepsané pravidlo, že nemůžu postavit sestavu, která zápas předtím zahrála výborně,“ uvedl Sobota.
Více než pohledného fotbalu se diváci nabažili karetního představení rozhodčího Patáka. Žlutilo se celkem sedmkrát a jednou musel hlavní sudí použít i červenou kartu.

Na branku čekal početný houf fanoušků do devětadvacáté minuty. To si Minarech rovnal balón na centr a ten k údivu všech zúčastněných zapadl do blanenské branky.

Gól ale Blansko nezlomil. Mnohem blíž k tomu měl ve druhé půli třeba Pacanda, ale když neproměnil samostatný únik, přišlo potrestání.

Dvanáct minut před koncem se prosadil blanenský Farník a začínalo se od začátku. Navíc Blansko vstřelilo branku ve fázi, kdy už několik minut hrálo v deseti. Předčasně do sprch a pravděpodobně na dovolenou si to namířil Traxl, když doslova knockoutoval domácího hráče.

Své by mu o tom mohl vyprávět znojemský Pavelka, který za podobný exces vyfasoval nedávno trest zákazu hry v následujících pěti zápasech.
Nakonec se ale přeci jen radoval favorit celého utkání. Pět minut před závěrečným hvizdem se totiž Pacanda postavil k přímému kopu, posadil ho na hlavu Lacka a ten rozvlnil síť hostující branky podruhé v zápase.

„Utkání jsme si prohráli vlastní nedisciplinovaností a chybami, které týmy ve třetí lize většinou potrestají brankou. Na Znojmo jsme podle mého byli dobře připravení. Taková porážka hodně bolí,“ litoval druhé branky Znojma trenér Blanska Petr Vašíček.

Znojmo tak vydřelo tři body, které se ukázaly jako hodně důležité. Vedoucí Hlučín totiž klopýtl v Bystrci a Znojmo tak jeho náskok na čele tabulky stáhlo na pouhé dva body.

„To je také první a poslední pozitivum na tomto utkání. Přišlo se podívat hodně fanoušků a my jim nic nepředvedli. A to ani proti deseti hráčům Blanska,“ zlobil se na herní projev svého týmu Sobota.

Jediné, co může Michala Sobotu těšit kromě výsledku, je výkon střídajících Jana Uchytila s Jiřím Zifčákem, kteří si doma odbyli premiéru. „Uchytil nezklamal. Svou aktivitou zapadl velmi rychle. A Zifčák vlastně zařídil rozhodující gól. Nevykašlal se na třicetimetrový sprint, který skončil faulem. Z této situace jsme pak dali vítězný gól,“ chválil dva novice v týmu Sobota.