Vedoucí celek tabulky Fotbalové národní ligy se v pondělí sešel v kompletním složení a také se čtyřmi nováčky. Nejzajímavější jméno představuje lotyšský reprezentant a defenzivní záložník Daniils Ulimbaševs. Doplnili jej ofenzivní hráči Jakub Urbanec, Štěpán Kolařík a univerzál Petr Vavřík, jehož klub testoval už na podzim. „Počítám, že tady budou do soboty, když se mi zalíbí, nebo si nebudu jistý, můžou zůstat další týden," vysvětluje Kučera. Vedení nadále vede jednání s vytipovanými posilami.

Znojemský klub nejvíc trápila slabá konkurence ve středu hřiště, další hráči na zkoušku určitě ještě dorazí. Stejně jako každou přípravu. Na premiérovém tréninku se sešlo třicet fotbalistů. „Někdy přijdou kluci na den či dva, ani ze začátku nevíme, jak se jmenují. Když vydrží týden, dva, už si na ně pomalu zvykneme a jména známe. Teď nemá smysl se seznamovat, hráči na zkoušku se budou točit," říká znojemský útočník Libor Žondra.

Stejně jako většina fotbalistů si v zimním drilu nelibuje. Přesto si pochvaloval dosavadní individuální přípravu, protože trenér sledoval její plnění jen na dálku pomocí mobilní aplikace, která ihned ukládal záznamy běhů na internet. „Je to určitě dobrá věc, protože jsme mohli být o týden déle doma a běhali jsme, kdy jsme chtěli. Mně sice trenér hned poprvé volal, že jsem běžel pomalu, takže jsem mu slíbil, že příště to bude lepší. Pak už mi psal, že šlo o dobrý běh," culí se Žondra.

Trenér Kučera nepatří mezi příznivce pouhého běhání. „Příprava bude hodně s balonem, herní věci, silový trénink. Snažím se, aby to kluky bavilo," vysvětluje.

Už ve středu v jedenáct hodin dopoledne čeká Znojmo utkání Tipsport ligy v Olomouci.

Hráči na zkoušku:

DANIILS ULIMBAŠEVS

Pozice: defenzivní záložník

Věk: 23 let

Třiadvacetiletý bývalý reprezentant do 21 let a současný reprezentant lotyšského seniorského národního týmu. Okusil s FK Ventpilis předkolo Ligy mistrů, naposledy oblékal dres prvoligového Spartaksu Jurmala.

ŠTĚPÁN KOLAŘÍK

Pozice: útočník

Věk: 19 let

Začínal v Tatranu Bohunice a prošel Židenicemi, Bystrcí, Zbrojovkou a Spartou Brno. Ve Znojmě hrál v letech 2012–2014 v dorosteneckých kategoriích. Pak zamířil do juniorky Dukly Prahy.

JAKUB URBANEC

Pozice: záložník

Věk: 23 let

Odchovanec Nové Paky, v mládežnickém věku hrál i za Slovan Liberec. Na podzim nastupoval za třetiligový Převýšov.

PETR VAVŘÍK

Pozice: univerzál

Věk: 24 let

Záložník, který má dosavadní kariéru spojenu především se Sigmou Olomouc. V minulé sezoně hostoval v Opavě. Je využitelný jak na kraji obrany, tak na obou krajích zálohy.