To se však nepovedlo. V nadějně rozehraném zápase, který by druholigové parametry klidně splňoval, vyválčili pouze remízu 3:3.

Od počátku bylo na hostech vidět, že po druhé lize velmi touží. Aktivním pohybem a nasazením se snažili vstřelit branku co nejdříve. Domácí hráči MSK se jim vyrovnali jen za cenu velké agresivity, což jim sudí toleroval.

Když už se zdálo, že hostům dochází v úvodním náporu dech, přišla první branka zápasu. Před šestáctkou zbytečně fauloval Pokorný, načež následoval přímý kop. Míč se po něm odrazil od tyče a Belej stál na správném místě. Fanoušci Znojma, kteří na zápas dorazili v hojném počtu propukli v euforii. V tu chvíli totiž mladíci z Hané prohrávali s Tescomou 0:2 a do druhé ligy byl jenom krůček.

První studená sprcha pro hostující příznivce přišla v osmačtyřicáté minutě kdy Hrubý neudržel Svobodovu střelu a bylo vyrovnáno. Úsměv na rty vrátil svým fanouškům o několik minut později Jaroš, který se trefil po přímém kopu.

Další šanci na konečné rozhodnutí měl Minarech, ale nedal.

A tak přišel trest. V 65. minutě viděl rozhodčí ruku v pokutovém území hostů a neváhal. Stejně chladnokrevně si počínal domácí Schwarz a z penalty vyrovnal. Za další dvě minuty přišel šok.

Sudí Czene viděl incident skorojmenovců Poredského s Podzemským a hráči Znojma ukázal červenou kartu.

To se setkalo s obrovskou nevolí hostujících fandů, která vyvrcholila po závěrečném hvizdu.

Než k němu došlo, viděli diváci na stadionu Slovanu ještě dvě branky. V 77. minutě se nejprve trefil, jak jinak než z přímého kopu, břeclavský Pokorný.

V závěru, v zoufalém náporu hostů, dal výsledku konečnou podobu svou druhou střelou v zápase Minarech.

„Chci kluky pochválit za předvedený výkon. Dvakrát v zápase vedli, pak ale přišel zlom. Penalta a červená karta pro nejlepšího hráče na hřišti rozhodla. Na obrat v zápase pak již bylo pozdě. V kontextu celé sezony si však kluci zaslouží jedničku s hvězdičkou. Před začátkem ročníku nebyly naše cíle tak vysoké,“ prozradil sportovní ředitel 1. SC Znojmo Ota Kohoutek.

Po skončení utkání nejprve hosté děkovali svým miláčkům, poté se ale začaly dít věci.

Nespokojení Znojemští si začali vybíjet zlost na domácích příznivcích, klid sjednala až přivolaná policie.