V nedělním utkání fotbalisté Znojma na domácím hřišti přivítali pátý tým tabulky. Zápas to nebyl lehký. Soupeř tlačil hned od začátku. Svědčí o tom i první vstřelený gól.

O ten se totiž postarali Uničovští už v devatenácté minutě. Jako první v zápase se trefil Kyselý, který zcela osamocen s přehledem nabídnutou šanci využil. „Věděli jsme dopředu, že Uničov je kvalitní mužstvo. Ale je vždycky špatný, když dostanete první gól. Zvlášť takhle zbytečnej. Toho jejich hráče jsme nechali úplně volnýho,“ rozčiloval se znojemský kouč Michal Sobota.

Ve čtyřiatřicáté minutě však domácí hráči zabojovali. Na 1:1 vyrovnal agilní útočník Matúš Minarech. Tak skončil první poločas.

Ve druhé půlce byl opět k vidění vyrovnaný duel, a to až do sedmasedmdesáté minuty. To totiž padla rozhodující branka utkání. Hrdinou se stal domácí Gregor Kováč, který využil nepřehlednou situaci před brankou po pokutovém kopu.

Uničovský trenér byl z výsledku utkání rozčarovaný. Na jedné straně pochválil výkon svých svěřenců, na té druhé však bylo vidět zklamání z prohry. „Z mého pohledu je to velké zklamání, protože jsme dlouho šahali minimálně po bodu. Že má Znojmo svoji kvalitu, to je samozřejmá věc. Je to mužstvo, které chce postoupit. Jejich kádr je skvělej, ale myslím si, že jsme dneska domácí potrápili," zamýšlí seprvní muž uničovské lavičky Zdeněk Strouhal.

"Je hrozná škoda toho, že jsme nezvládli tu standardní situaci, ze které jsme dostali druhý gól. Za stavu 1:2 jsme měli spoustu brejkových situací, které jsme bohužel nedokázali dotáhnout dokonce, což mě hrozně mrzí. Ale nedá se nic dělat. Na druhou stranu jsem z výkonu svých hráčů spokojen,“ smutně se pousmál kouč Uničova.

Svůj tým pochválil i znojemský trenér. "Dnesky byl celý zápas o morálce. Máme hodně zraněných a ta hra nám momentálně nejde. Samozřejmě jsme rádi za tři body. Dneska totiž byly hodně vybojovaný,“ hodnotil utkání domácí lodivod Michal Sobota.

1. SC Znojmo – SK Uničov 2:1 (1:1)
Branky: 34. Minarech, 77. Kováč – 19. Kyselý. Rozhodčí: Pustějovský – Figas, M. Straka. ŽK: Podzemský, Minarech, Doubek – Řehák, Toman, Švajda.

Znojmo: Hrubý – Yonov, Mička, Vavřík, Minarech (70. Krhút), Doubek, Kováč, Podzemský (90. Švarc), Zapalač, Lukáš, Šilinger. Trenér: Michal Sobota
Uničov: Šustr – Sostřonek, Vejvoda, Novosad, Fiala – Kyselý (77. Ondrušík), Toman, Žmolík, Švajda – Hrubý, Řehák. Trenér: Zdeněk Strouhal.