Jeho svěřence čeká kvůli lichému počtu účastníků druhé ligy po pátečním duelu třítýdenní pauza, do níž chce 1. SC vstoupit triumfem. „Budeme mít volno, protože je patnáct účastníků v soutěži a bude i reprezentační přestávka. Chci tento první pomyslný blok úspěšně zakončit," pravil znojemský kouč.

Z venkovních výjezdů se vracel se svými svěřenci s výhrami 4:0 ze hřiště Vyšehradu a před týdnem 2:1 z Ústí nad Labem. „Bavil jsem se s vedením a v minulé sezoně nebyly domácí výsledky příliš dobré. Nyní jsme dva zápasy zvládli a doma jsme remizovali se silnou Karvinou. Chceme potvrdit body z venku a vyhrát před vlastními fanoušky," doplnil Kučera.

Sedmý tým tabulky

Třinec po úvodní výhře 5:1 s rezervou Olomouce dovezl bezbrankovou remízu z Pardubic a v minulém kole doma podlehl 0:1 Českým Budějovicím. V tabulce patří Slezanům sedmá příčka. „Se Znojmem to bude další těžký zápas. Když budeme hrát tak, jako druhý poločas s Budějovicemi, věřím, že si nějaké body odvezeme. Ve druhé lize není tým, který je o parník lepší. Hrát a bodovat se dá všude," poznamenal třinecký kapitán Benjamin Vomáčka.

Znojemský celek poženou pod umělými světly domácí diváci od sedmi hodin večer k prvnímu domácímu triumfu sezony. „Myslím, že to nikomu nohy svazovat nebude. Všichni se na zápas hodně těšíme, chceme mít deset bodů a držet se v čele," sdělil na klubovém webu záložník Radim Nepožitek. „Uděláme vše proto, abychom tři body urvali," dodal hráč, který před týdnem skóroval v Ústí nad Labem a ještě přihrál na vítězný gól Liboru Žondrovi.

Znojemská kabina má postaráno ještě o další motivaci, vítězství chce věnovat spoluhráči Oldřichu Kostorkovi, jemuž v pondělním utkání juniorek zlomil nohu příbramský Denis Laňka. Stráví dva týdny v nemocnici a přinejmenším půl roku si fotbal nezahraje. „Všichni mu samozřejmě držíme palce a navštěvujeme ho v nemocnici. V pátek budeme hrát i za něj," vzkázal Nepožitek.