Fotbalový stadion ve znojemském Horním parku naposledy hostil masovou akci spjatou s kopanou před třemi lety. Na tamějším pažitu tehdy mezi sebou soupeřily staré gardy České republiky a Barcelony v rámci benefice Znojmo žije fotbalem. Mimo utkání české reprezentace "osmnáctek" proti Rakušanům ve stejném roce domovský amfiteátr 1. SC větší sportovní střetnutí nehostil.

Už letos v květnu mohou sportu lační diváci sledovat závěrečné klání poháru mládeže Ondrášovka Cup. Na jihu Moravy se střetne dohromady čtyřiadvacet mužstev kategorie U8. Hráči „osmičky“ 1. SC postoupili do finále počátkem října.

Ve čtyřech skupinách budou o místo ve finále bojovat mimo domácího mančaftu 1. SC i týmy Sparty Praha, Baníku Ostrava, Sigmy Olomouc či Zbrojovky Brno. „Vyvrcholení v nejmladší kategorií je do Znojma naplánované hned na první májové dny 1. a 2. května,“ uvedl za pořadatele Jiří Nikodým.

Přiklepnutí pořadatelství potěšilo i fotbalového trenéra Václava Dvořáka. Ten loni ze znojemskou U13 absolvoval finále Ondrášovka Cupu v Šumperku. „Je to obrovská akce, jak pro kluky, tak pro rodiče. Šumperští vše zorganizovali výborně. Hrálo se na dvou hřištích, pěkně jsme si to užili,“ vzpomněl kouč Dvořák.

Jediná pohárová soutěž mládeže v tuzemsku patří dle něj mezi organizačně náročné. „Hostíme největší turnaj pro fotbalové naděje. V průměru se ho účastní bezmála sedm stovek dětí,“ vypočetl Dvořák. Záštitu nad znojemskou částí převzalo vedení znojemské radnice v čele s místostarostou Karlem Podzimkem.

Ondrášovka Cup patřil loni k málu dětských sportovních soutěží, již se podařilo dohrát. Jeho patronem je mimo české fotbalové reprezentace i herec Jakub Kohák. „Věřím, že vše proběhne i letos bez problémů. Když jsem byl loni na jednom z finálových turnajů, atmosféra mě strašně bavila a jestli budu mít možnost, tak přijedu povzbudit všechny hráče i letos,“ uzavřel Kohák.

ROZLOSOVÁNÍ SKUPIN FINÁLOVÝCH TURNAJŮ
kategorie U8, 1. - 2. 5. 2021, Znojmo

Skupina A
1.FK Příbram
FC Baník Ostrava
FK Pardubice
1.SC Znojmo
FC Táborsko
JFA – České Budějovice

Skupina B
AC Sparta Praha
FC Sparta Brno
FC Písek
FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
FC Háje Jižní Město
1.SK Prostějov

Skupina C
FK Mladá Boleslav
FC Zbrojovka Brno
TJ Sokol Stodůlky
MFK Havířov
FC Slavia Karlovy Vary
TJ Slovan Velvary

Skupina D
SK Slavia Praha
SK Olomouc Sigma MŽ
FK Baník Sokolov
SK FC Hlučín
Spartak Kbely
FK Spartak Choceň