Jeho tým se aktuálně nachází ve velké pohodě. Z posledních čtyř zápasů třikrát vyhrál, jen jednou remizoval a dostal přitom jeden gól. „Daří se nám nadmíru. V týmu panuje dobrá atmosféra a na naší straně je zatím i štěstí. Když se tohle všechno skloubí, jsou z toho výsledky, kterých v poslední době dosahujeme," říká třiatřicetiletý bek, jenž přišel v létě vyztužit defenzivu ze Slovácka.

V cestě k dalšímu úspěchu však stojí nepříjemný jihočeský celek, který okupuje čtvrté místo tabulky. Stejně jako Znojmo střílí hodně branek. Jihomoravané dali letos už 22 gólů, jejich dnešní sok jen o jeden méně. „Táborsko praktikovalo a praktikuje hodně ofenzivní fotbal. Má směrem dopředu velmi kreativní hráče a kvalitu. Diváci si mohou přijít na své," zve kouč Radim Kučera na klubovém webu.

Znojmo patří mezi přední týmy Fotbalové národní ligy i co se týče obdržených branek. Dosud jich v deseti duelech dostalo jen sedm. Lepší je v této statistice jen Karviná se čtyřmi trefami ve své síti. Táborsko jich naopak obdrželo už čtrnáct, tedy dvakrát víc než jeho páteční soupeř. To může představovat pro znojemské hráče klíč k úspěchu. „Šancí si vytváříme hodně. Snad budeme produktivní i s Jihočechy. Když k tomu přidáme obranu jako dosud, bude to dobré," myslí si Mezlík. „Vzadu spolu hrajeme ve stejném složení od začátku sezony. Navíc nám skvěle chytají brankaři," jmenuje pravý bek důvody, proč se Znojmu defenzivní hra prozatím tolik daří.

Jako varování před pátečním zápasem může posloužit letní příprava. V ní Znojmo svému dnešnímu vyzyvateli podlehlo 2:4. „Byly to dva rozdílné poločasy. Po prvním jsme vedli 2:0, jenže Táborsko pak vyměnilo celou jedenáctku, a my nevěděli kam dřív," vzpomíná Mezlík. „Jedenáctka, která proti nám nastoupila druhý poločas, se blížila té, která nyní hraje. Soupeře známe, hráčům ukáži sílu Táborska a jeho kvalitu, ale samozřejmě každé mužstvo má své slabiny," přidává Kučera.

S dnešním utkáním chybí do konce podzimní části už jen pět střetnutí. Před Znojmem tak stojí lákavá nabídka v podobě přezimování na prvním místě tabulky. „Vedení chtělo hrát v první polovině a to splňujeme vrchovatě. Žádný další cíl vysloveně nestanovilo. Extra důležitě první příčku neberu. V zimě se pak může stát cokoli," nepřikládá Mezlík tomuto faktu velkou váhu.

Aktuální kolo druhé ligy je velice atraktivní. Mezi sebou se totiž střetnou první čtyři mužstva tabulky. Vedle Znojma a Táborska změří zítra dopoledne síly prozatím druhé Ústí nad Labem a třetí Sokolov. „Je to spíš pro diváky. Samozřejmě se na výsledek podívám, ale jde teprve o první polovinu sezony," dodává Mezlík, který nasbíral 106 startů v první lize.

box:

Jihočeský blok

Druholigové fotbalisty Znojma čeká dvojboj se soupeři z jihu Čech. Po pátečním duelu s Táborskem narazí v dalším domácím utkání příští pátek na České Budějovice. O týden později se hraje netradičně už od půl páté odpoledne. Důvod změny času začátku je střetnutí mezi hokejovými Orli a Klagenfurtem, které startuje v půl sedmé večer. Diváci tak mohou navštívit obě akce.