Večer už mluvil jinak. Černohorský stoper totiž vyfasoval trest na jeden zápas a do pátečního domácího utkání s Chrudimí tak nezasáhne. „Jsem hrozně moc rozzlobený a zklamaný. Kde je fotbalová spravedlnost? Komise oficiálně uvedla, že rozhodčí pochybil, neměl udělit druhou žlutou kartu, tím pádem červenou. Stejný sudí je přitom delegovaný na nedělní zápas do Brna, i přes chybu píská dál a náš hráč, který za to nemůže, dostal stopku,“ hněval se o několik hodin později Šturma.

Zápas 18. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGYZdroj: DeníkJeho svěřenci dnes od šesti hodin večer na stadionu v Horním parku nastoupí v důležitém souboji také bez kapitána Davida Helíska a útočníka Jakuba Teplého, kteří v Jihlavě viděli čtvrtou žlutou kartu.

Tyto absence však znojemskému kouči těžkou hlavu nedělají. „Jde o příležitost pro jiné kluky, kteří poctivě pracují a trénují. Když se někdo dostane na post za vykartované hráče, záleží na něm, jak se s tím popere. Zkusí kamaráda z kolektivu na chvilku vystrčit z místa. To je zdravá konkurence, za kterou jsem rád,“ pronesl znojemský trenér.

V Jihlavě jeho svěřenci podlehli 1:2, ovšem rozhodující branku obdrželi až z penalty v 87. minutě, kdy už hráli v deseti. „Výkon nás může nakopnout do domácího zápasu. Viděli jsme, že i s druhým mužstvem tabulky se dá hrát vyrovnaně. Věřím, že Chrudim doma porazíme a připíšeme si první tři body v této půlsezoně,“ uvedl na klubovém webu slovenský záložník Dominik Kunca.

Téměř čtyři desítky lip po pravé straně uice Pražská ve směru na Prahu půjdou k zemi. Podle radnice jsou nemocné a nerostou. Nahradit je mají platany.
Znojmo plánuje pokácet desítky lip v Pražské. Umírají

Třinácté Znojmo a čtrnáctou Chrudim přitom dělí pouze dva body. „Chceme vyhrávat všechny zápasy, abychom se co nejrychleji dostali výš. Když navážeme na dobré utkání v Jihlavě, věřím, že domácí duel zvládneme. Kluci tam ukázali velkou chuť po vítězství. Nehráli jsme zanďoura, že bychom jenom bránili a odkopávali míče. Pokusíme se o tento styl útočného fotbalu celé jaro, nic měnit nebudeme,“ vzkázal Šturma.