Jihomoravané od začátku ledna, kdy začali přípravu na jarní část Moravskoslezské fotbalové ligy (MSFL), ještě nepoznali radost z vítězství. Z osmi zápasů pouze ve třech remizovali. Podle trenéra 1. SC Milana Volfa na to má vliv absence klíčových hráčů, jež se projevila i ve víkendovém utkání na hřišti našich východních sousedů. „Zkoušeli jsme další hráče, takže podle toho to vypadalo,“ uvedl nelibě Volf pro klubový web.

Sobotní prohru s Chomutovem pocítil i nejlepší hostující hráč utkání Vojtěch Procházka (vlevo).
Florbalisté Znojma schytali od Chomutova jedenáct branek

Mančaftu kousek od rakouských hranic nasázeli Bratislavané během úvodní pětačtyřicetiminutovky čtyři branky. Podle Volfa se jednalo prozatím o nejtěžší střetnutí přípravy. „Nebyl jsem spokojen s vůbec ničím. Zvláště v prvním poločase, kdy byl soupeř důraznější, rychlejší i aktivnější. My jsme prostě spali a úplně, ale úplně všechno bylo špatně,“ řekl hlavní stratég 1. SC.

Florbalové utkání  Snipers Třebíč. Ilustrační foto
Špatná poslední třetina. Snipers jsou bez bodu

Jeho svěřenci po změně stran snížili na 2:4, kdy síť Interu rozvlnili svými proměněnými příležitostmi Michal Garčic a Karlo Buhač. „Ve druhém poločase jsme se už dostávali do šancí, mohli jsme dát i více jak dvě branky, ale zápas s asi nejsilnějším soupeřem v zimní přípravě mne neuspokojil a nasazení některých hráčů bylo prostě špatné,“ uzavřel Milan Volf.

PŘÍŠTĚ S BLANSKEM

Znojemští fotbalisté začnou ostrou jarní část sezony MSFL o první březnové sobotě, kdy se na domácím stadionu v Horním parku střetnou s rezervou Baníku Ostrava. Ještě před tím absolvují dvě zkušební utkání. První z nich sehrají již v sobotu od jedenácti hodin dopoledne na hřišti favorita třetí ligy FK Blansko. Přípravu uzavřou devětadvacátého února s divizním týmem Lanžhotu.

Inter Bratislava – 1. SC Znojmo 4:2
Poločas: 4:0. Branky Znojma: Garčic, Buhač.
Sestava Znojma: Koukal – Bukvić, Garčic, Okleštěk, Buhač, Grbešic, Dovhanyuk, Zubak, Hwedieh, Pacula, Martinek, střídání ve druhém poločase: Kaššai za Martinka, Pohanka za Dovhanyuka a Jícha za Koukala. Trenér: Milan Volf.