Jeho svěřenci v minulém kole zvítězili na hřišti olomoucké rezervy 2:0 a na čele druhé nejvyšší soutěže mají pětibodový náskok. Pardubice v posledním zápase prohrály 0:1 na hřišti Varnsdorfu a patří jim sedmá příčka v tabulce. „Snažíme se pozitivně hecovat, ať uděláme nějakou šňůru výher. Musíme ji nastartovat už teď ve Znojmě, bude záležet na bojovnosti a vůli. Momentálně nám to fotbalově moc nejde, takže půjde o to, abychom zápas konečně urvali," burcuje svoje mužstvo pardubický kapitán Jan Jeřábek.

Se spoluhráči se trápí především střelecky, s dvaceti góly z devatenácti utkání jsou Pardubice druhý nejméně produktivní tým v soutěži. Na hřišti favorizovaného Znojma chce soupeř spoléhat na brejky. „Domácí budou hrát víc dopředu, my toho musíme využít, kousnout se," nabádá Jeřábek.

Právě na hostujícího záložníka upozorňoval své svěřence domácí kouč. „Pardubice jsou kvalitní tým, který se snaží hrát kombinační fotbal. Opírají se o hru Jeřábka, který je jejich klíčový hráč. Svoji kvalitu prokazuje v každém zápase," varuje Kučera.

Podzimní duel obou soupeřů skončil remízou 1:1, když Znojmu zajistil aspoň bod až v úplném závěru vyrovnávací trefou záložník Radim Nepožitek.

Kvůli televiznímu duelu se Sokolovem se Znojmo teprve podruhé na jaře představí divákům v pátečním podvečeru. „Tento čas je víc fotbalovější než hrát se Sokolovem v sobotu v půl druhé. To byla katastrofa. Myslím si, že i fanoušci se těší, hráčům to víc vyhovuje. Ideální čas," libuje si domácí stratég.

Jarní formaZNOJMO:
17. kolo: Ústí n. Labem 2:1
18. kolo: Třinec 0:0
20. kolo: Hr. Králové 1:3
21. kolo: Sokolov 2:1
22. kolo: Olomouc 2:0
PARDUBICE:
19. kolo: Táborsko 0:0
20. kolo: Olomouc B 0:0
21. kolo: Ústí n. Labem 1:1
22. kolo: Varnsdorf 0:1