"Znojmo jsme letos viděli minimálně ve třech zápasech, včetně toho jejich povedeného pohárového střetnutí se Spartou, ve kterém byli v určitých chvílích vyrovnaným soupeřem. Vzhledem k tomu, že jde o jednoho z mála týmů v šestnáctičlenném poli druhé ligy, který se mi jeví jako velmi fotbalový, tak očekávám velmi těžký zápas,“ hlásil před zápasem trenér Ústí nad Labem Svatopluk Habanec.

A jakoby se jeho slova vyplnila. Znojmo sice záhy prohrávalo po trefě hostujícího Zachariáše, jenže to bylo všechno, co Ústí ve Znojmě předvedlo. Po srovnávací brance snipera Vašíčka o deset minut později byli domácí na koni. A to nejen v tom prvním, ale zejména ve druhém poločase.

„Ten gól mě doslova darovali. Jsem rád, že mi to tam pořád padá. Doufám, že se mě bude střelecká forma držet i nadále,“ hlásil Václav Vašíček, který se při malé domů jednoho z ústeckých obránců držel za jeho zády a poté udeřil jako blesk z čistého nebe.

Rozhodl kapitán

Za následnou aktivitu byli domácí odměněni hned po změně stran. Na rohový kop si naskočil kapitán Yonov a propasíroval míč za záda brankáře Nováka.

Od té doby byli znojemští na koni a do závěrečného hvizdu měli i další nebezpečné šance. Žádná ale neskončila gólem. Ústí se ve Znojmě prezentovalo hodně jalovou hrou, které chyběla myšlenka a drajv.

„Ne nadarmo je Ústí nad Labem v popředí tabulky. O to cennější je pro nás vítězství, protože jsme museli otáčet. Je jen škoda neproměněných šancí v závěru. Nemusely to být takové nervy,“ usmíval se po zápase domácí kouč Bohumil Smrček.

1.SC Znojmo – FK Ústí nad Labem 2:1 (1:1)

Branky: 32. Vašíček, 47. Yonov – 22. Zachariáš. ŽK: 35. Yonov – 33. Jablonský, 56. Džuban, 83. Vaněček. Rozhodčí: Josef Váňa – Miroslav Zlámal, Marek Pilný.
1.SC Znojmo: Hrubý – Hříbek, Yonov, Mička, Sukup – Lukáš (90. Švarc), Hnaníček, Lacko, Zifčák – Pacanda (88. Podzemský) , Vašíček.
Ústí nad Labem: Novák – Zeman, Džuban (66. Dragoun), Jablonský, Benčík – Brunclík (81. Vaněček), Martykán, Zachariáš, Volek – Holek, Moulis.