Poslední přípravný zápas má za sebou znojemský druholigový tým 1. SC Znojmo. Na domácí půdu si k němu přizval rezervu prvoligové Sigmy Olomouc. Kromě spousty juniorů za ni nastoupil i bývalý reprezentant Marek Heinz. Ani on však nezabránil porážce svého týmu 1:5.

„Bylo to poslední přípravné utkání před českým pohárem. Sice jsme vyhráli vysokým výsledkem pět jedna, ale hra v prvním poločase a na začátku druhého byla vyrovnaná. Kluci to vzali za správný konec a vyhráli nad velmi kvalitním soupeřem, kterým je juniorka Olomouce. Vystřídali jsme několik hráčů. Do druhého poločasu nastoupil šikovný náhradní brankář Jiří Doleček a podržel mužstvo, když chytil penaltu,“ zhodnotil utkání trenér Znojma Bohumil Smrček.

Výkon jeho svěřenců pochválil i kouč hostů. „Soupeř byl ve všech aspektech lepší. Byli rychlejší, silnější na míči, lépe kombinovali. My jsme byli všude pozdě. Ten druhý poločas, kdy jsme dostali čtyři góly, byl vyústěním hráčské zkušenosti na straně Znojma a naší nerozvážnosti a nezodpovědnosti. Byla to taková mladická daň. Znojmo mě mile překvapilo, předvedlo velmi dobrý výkon,“ řekl trenér Sigmy Olomouc B Václav Jílek.

ROMANA HOLIŠOVÁ