HLEDÁ SE STŘELEC. V loňské sezoně nastříleli Jihomoravané dvaašedesát branek, tedy nejvíc ve druhé lize. Letos prozatím devětadvacet. Víc zásahů zaznamenaly pouze Olomouc, Opava, České Budějovice a Frýdek-Místek. Pěti góly se blýskli útočník Petr Rybička a záložník Stijepo Njire. Typický kanonýr ale mužstvu chybí. „Kluci si branky rovnoměrně rozdělili mezi sebe, čehož si cením, protože i loni jsme měli výborné střelce. Přeju si ale dovést útočníka, který dá za sezonu patnáct gólů," povídal znojemský trenér Radim Kučera.

1. SC Znojmo FKBilance: doma – 4 výhry, 3 remízy, 2 prohry / venku – 3 výhry, 1 remíza, 3 prohry
Nejdelší série bez prohry: 5 zápasů
Nejvyšší výhra: 5:2 nad Vlašimí a Pardubicemi
Nejvyšší prohra: 0:3 s Opavou
Nejvíc vstřelených gólů: 61. – 70. minuta, 5 gólů
Nejvíc obdržených gólů: 21. – 30. minuta, 5 gólů
Nejlepší střelci: 5 gólů – Petr Rybička, Stijepo Njire

ÚSPĚŠNÉ PENALTY. Brankář Jiří Doleček čelil na podzim dvěma pokutovým kopům. Poprvé uspěl ve vítězném zářijovém utkání 5:2 s Pardubicemi, podruhé minulý týden při remíze 4:4 s Vlašimí. „Jsem rád, že se mi povedlo chytit pokutový kop. Jestli jsem specialista na penalty, neřeším. Hodně jsem si věřil," uvedl pro klubový web Doleček po duelu se Středočechy. V opačné roli Znojmo využilo čtyři z pěti příležitostí.

JEDINÝ HATTRICK. Kmenový hráč Zbrojovky Petr Rybička se třikrát prosadil do sítě Pardubic a zaznamenal tak jako jediný z mužstva v aktuálním ročníku tři zásahy. „Pořád na sobě musíme pracovat, jedna vlaštovka jaro nedělá," zůstal nohama na zemi bývalý hráč Chrudimi po vydařeném klání.

NEÚNAVNÝ HELÍSEK. V loňském roce nevynechal čtyřiatřicetiletý David Helísek v dresu Znojma ani minutu. Letos chyběl pouze jednou a schází mu tak odehrát za jihomoravský celek ve druhé lize deset klání, aby vyrovnal rekordní počet startů bývalého znojemského záložníka Tomáše Oklešťka. „Podobné statistiky nesleduju, ale těší mě to. Ve Znojmě jsem delší dobu a nemám ambice odejít jinam. Snad se podaří Tomáše překonat," sdělil Helísek.

FOTBALOVÍ GENTLEMANI. Pětadvacetiletý Njire a ostřílený Helísek jsou jediní pravidelně nastupující hráči Znojma v letošní sezoně bez karetního postihu. „Jsem hodný hráč, takže v zápasech nefauluju. Patří to k mému hernímu styl, ale je to taky o štěstí. Karta hrozila spíš za kecy," smál se zkušený obránce.

MARKÉTA WEINLICHOVÁ