Tak trochu zvláštní zakončení Zimního turnaje předvedl tým 1. SC Znojmo, který nedorazil na finálový duel. Údajně proto, že měl jiný program. Organizátoři mu přesto přisoudili první místo v celém turnaji.

První ročník Zimního turnaje na nově vybudované umělé trávě v Hrušovanech nad Jevišovkou tak skončil zcela nečekaně. Z finálového duelu, ve kterém se měly utkat týmy Bavor a Znojma, sešlo. Ačkoli bylo vše předem naplánováno, tým 1. SC na poslední chvíli oznámil, že na stejný termín má domluvené jiné přátelské utkání.

„Je škoda, že Znojmo k posledním dvěma utkáním už na Zimním turnaji nenastoupilo. Narušila se tak celá organizace turnaje. Nakonec jsme se rozhodli, že konečné pořadí určíme podle výsledků ze základní skupiny,“ oznámil Pavel Makrovský, předseda hrušovanského fotbalového klubu, který je hlavním organizátorem turnaje.

Nastala tak zvláštní situace, protože zápas o třetí místo byl už před tímto rozhodnutím odehrán. Domácí Hrušovany v něm po pokutových kopech podlehly Jevišovicím 3:4.

„Zápas o třetí místo se sice odehrál, ale v podstatě teď nehraje žádnou roli. Ačkoli v něm zvítězily Jevišovice,“ řekl Makrovský.

Celý turnaj tedy podle výsledků ze základní skupiny vyhrál tým 1. SC Znojmo, na druhém místě skončily Bavory a třetí příčku obsadily domácí Hrušovany nad Jevišovkou. Nepopulární čtvrté místo tak paradoxně připadlo „vítězným“ Jevišovicím.

„Měli jsme smůlu. Nejprve se Znojmo omluvilo ze zápasu s námi, který rozhodoval o tom, kdo z nás si zahraje o první, a kdo o třetí místo. To znamená, že v případě výhry nad Znojmem jsme finále mohli hrát my. My jsme se ho ale zřekli ve prospěch Znojma. Rozhodli jsme se tak, protože víme, že Znojmo je lepší. Bohužel 1.SC nepřijelo ani na finálový duel. Takže, ačkoli jsme to třetí místo nakonec vybojovali, bylo to zbytečné, protože jsme v základní skupině skončili čtvrtí. Ale ono není důležité, kolikátí jsme skončili. Cíl byl jiný, a to připravit se na sezonu. To se povedlo, takže jsem spokojený,“ zhodnotil vývoj turnaje trenér Jevišovic Zdeněk Leitner.

I přes všechny komplikace, které Zimní turnaj v Hrušovanech nad Jevišovkou provázely, jsou si organizátoři jistí, že další ročník bude. Dokonce oslovili i další týmy, které nabídku přijaly.

„Příští rok proběhne Zimní turnaj znovu. Určitě se to vyplatilo, mužstva chtěla hrát. Už jsem mluvil i s týmy, které se letošního ročníku nezúčastnily a projevily do budoucna zájem. Jedná se například o znojemský klub IE Znojmo, Novosedly nebo Miroslav. Tato mužstva mohla s námi hrát i letos, ale byl problém s kolaudací hřiště. Takže si pro jistotu zařídila jiné zápasy. Ale jak říkám: od příštího roku chtějí hrát také,“ prozradil předseda fotbalového oddílu Hrušovan Zdeněk Makrovský.