V sedmnácté minutě útočník Znojma Jan Pázler prošel modrobílou obranou a překonal nekompromisní ranou mladého brankáře Michala Reichla. Ten dostal mezi tyčemi přednost před zkušenějším gólmanem Martinem Blahou, jenž ve třech zápasech pětkrát inkasoval.

Trenér Sigmy sáhl i k dalším změnám. Do středu obrany poslal čerstvou posilu Jana Rajnocha a vedle něj odehrál první poločas obránce Aleš Škerle. Místo v sestavě ztratil bek Pavel Dreksa. Další stoper Sigmy Martin Šindelář se vysunul do zálohy, kde měl eliminovat tvůrčí schopnosti znojemského záložníka Tomáše Oklešťka. „Moc se nám to ale nepovedlo," litoval Kalvoda.

Jenže věcí, které se Sigmě v sobotu nedařily, bylo daleko víc. Jedinou skutečnou šanci měl záložník Jan Navrátil, který pálil po zpětné přihrávce útočníka Adama Varadiho. Neujala se ani dorážka střelce Michala Ordoše.

Už po půlhodině střídal olomoucký trenér záložníka Tomáše Zahradníčka. O poločase pak nuceně zraněného hráče Škerleho. Ani jejich náhradníkům se ale nevedlo. Sigma tápala dál.

Olomoucký kouč Kalvoda by možná rád využil pět střídání jako v nižších soutěžích. Znojmo bez větších problémů nájezdy domácích odráželo. „Ničím nás nepřekvapili, chtěli jsme hrát vysoko, aby nakopávali, a pak jsme si to bez problémů posbírali," řekl bývalý hráč Sigmy Martin Hudec, dnes stoper Znojma.

Vedle něj prožil vítězný návrat na Andrův stadion i trenér hostů Oldřich Machala. „Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, ale chtěli jsme bodovat. Bylo vidět, že Sigma není v pohodě," řekl Machala.

Druhý poločas sice strávili jeho svěřenci pod tlakem, ale opravdu vyložených šancí povolili soupeři minimum. Se štěstím přestáli i pokus o penaltu po pádu domácího útočníka Jakuba Rolince.

V nastaveném čase ještě Sigmě Olomouc zasadil druhý úder záložník Miro Kovačič po hrubce brankáře domácích Reichla. „Všechny neduhy které máme, se tradují už od minulé sezony. Nezbývá nám než dál pracovat. Do druhé ligy už žádná výrazná posila nepřijde," řekl Kalvoda, který po zápase diskutoval spolu se sportovním ředitelem Ladislavem Minářem s rozlícenými fanoušky.

Ti vyprovodili hráče z trávníku bučením a dlouho po zápase skandovali před hlavním vchodem Androva stadionu. Znojmo se posunulo do čela tabulky, o které se dělí společně s Opavou. Další zápas sehrají Znojemští na domácím stadionu. V poslední srpnovou nedělipřivítají Táborsko.

JIŘÍ FIŠARA

MARTIN SMEJKAL