1. SC potěšilo své fanoušky skvělým vstupem do sezony. Dva zápasy, dvě vítězství, plný bodový zisk.

„Začátek sezony se nám opravdu povedl, v minulém kole jsme dokonce po třech letech dokázali porazit Brno, to se cení,“ pochvaloval si trenér Znojma Michal Sobota.

Mrzelo ho jen zbytečné vyloučení Kováče z jednadevadesáté minuty. Dvaadvacetiletý útočník má totiž kvůli červené kartě vystavený stop na dva zápasy. „Budeme ho muset někým nahradit, ale velké změny v sestavě se nechystají,“ řekl Sobota, podle něhož půjdou Znojemští do zápasu s cílem zvítězit. „Chceme protáhnout vítěznou sérii a postupně jít od zápasu k zápasu, pokud možno až k postupu do vyšší soutěže,“ odkryl plány 1. SC Znojmo Sobota.

To u Inzert Expresu nemůže být o prodlužování vítězné série vůbec řeč. Ze dvou zápasů získali svěřenci trenéra Tomáše Pěnkavy pouhý bodík a okupují devátou příčku průběžné tabulky.

Psychiku jim rozhodil hlavně zápas minulého kola s Novosedly, kterým podlehli 1:4.

„To utkání pro mě bylo obrovským zklamáním. Nedokázali jsme využít naše šance a naopak v rozmezí dvou minut dvakrát inkasovali. Takhle se o body nebojuje,“ byl zklamaný Pěnkava.

Jeho tým změří v sobotu síly s Miroslaví, která je v tabulce momentálně šestá.

„Bude to pro nás rozhodně velmi těžký zápas. Jednak proto, že Miroslav patří v soutěži mezi favority na postup výš, za druhé proto, že v minulém kole doma prohráli, takže si budou určitě chtít spravit chuť,“ nedoufal v snadný bodový zisk Pěnkava.

Změny v sestavě určitě chystá. „Ani ne tak výměnu hráčů, jako spíš jejich přesuny na jiné herní posty,“ uzavřel kouč IE.