Znojemští fotbalisté v neděli jedenáctého května třicet minut po šestnácté hodině přivítají na svém hřišti patnáctý celek tabulky FC MSA Dolní Benešov. Znojemští hráči si na patnáctý celek tabulky věří. K vytoužené výhře jim určitě také přispívá fakt, že Dolní Benešov přijede do Znojma značně oslaben.

Trenér Dolního Benešova ale neklopí hlavu a do Znojma jede vyhrát. „Na zápas se Znojmem se připravujeme stejně jako na všechna jiná utkání. Jedeme do Znojma se stejným cílem, jako jsme jeli do Mutěnic nebo do Břeclavi. Víme, že mužstvo Znojma je zkušené, že jsou nahoře. Myslím si, že proti právě těmto týmům se hraje daleko lépe, než proti těm, které jsou ve spodní části tabulky. I Lipová nám teď toto nepsané pravidlo potvrdila. Podle výkonu, který předvedla si nemyslím, že by měla být na poslední příčce tabulky,“ uvedl trenér Dolního Benešova Roman Kubiš.

Trápí ho ale vysoká marodka v jeho týmu. „V současné době máme velkou marodku. Máme minimálně čtyři zraněné nebo nemocné hráče. Proti Znojmu zřejmě nastoupí i naši dorostenci,“ dodal Kubiš.

Ani trenér Znojma Michal Sobota si nemyslí, že zápas s patnáctým celkem bude jednoduchý. „Tahle soutěž je vyrovnaná a my nechceme nic podcenit. Tým Benešova hraje o důležité body, aby se v soutěži zachránil. Zápasy sice prohrává, ale vždy jen o gól. Bude to těžký soupeř. Zvlášť teď, když máme zraněné hráče a Pavelka je vyloučen. Pro nás je to ale poslední šance udržet se v čele soutěže a uděláme pro to všechno,“řekl.

Znojemští jsou zatím na třetím místě tabulky. Na první Olomouc jim chybí pět bodů.

Kateřina Hladíková