Znojemský trenér Volf zkoušel během úvodního dějství vyčkávací taktiku. Jeho počínání se však družstvu 1. SC nevyplatilo, když mančaft Staré Říše využil dvou soupeřových hrubek a do kabin odcházel za vedení 2:0. „Z první chyby jsme dostali branku. Následně jsme ve standardce dvakrát faulovali a obdrželi další gól. První poločas beru negativně pouze výsledkově, herně jsem nebyl zklamaný,“ hodnotil Milan Volf.

Převahy v první části si cenil i lodivod hostujícího celku Luděk Kováčik. Dle něj tým z Vysočiny předvedl v úvodním dějství solidní výkon. Po změně stran jeho svěřenci na domácí nestačili. „Odpadli jsme, protože nemáme dostatek hráčů na střídání. Znojemští nás ve druhé půlce přehrávali. Zasloužili si remizovat. My jsme zase proměnili dvě čistě gólové šance, které sokové neměli,“ vyzdvihl Kováčik.

Volfovi borci ve druhé pětačtyřicetiminutovce změnili herní systém. Hostující tým začali celoplošně napadat a dostali jej pod tlak. „Kdybychom proměnili šance, které jsme měli, tak vyhrajeme. Ukazuje se, že příprava byla náročná a kluci jsou fyzicky výborně nachystaní,“ kvitoval s povděkem hlavní stratég 1. SC.

Znojmo - Stará Říše 2:2
Poločas: 0:2. Branky Znojma: 56. Kvych, 85. Doublette.
Sestava 1. SC Znojmo: Jícha, Ninno, Mikáč, Moravec, Severa, Doublette, Kolařík, Artur Malár, Pacula, Krula. Náhradníci: Koukal, Pohanka, Garčic, Stix, Kvych, Martínek, Hlůže, Kašai. Trenér: Milan Volf.

Znojemské nakoplo snížení na 1:2 z kopačky Olega Kvycha v 56. minutě. Plichtu zařídil pět minut před koncem nováček v dresu Znojma Kenny Doublette. Sedmadvacetiletý Haiťan s americkým občanstvím pobývá u rakouských hranic pouze týden a za 1. SC si už připsal dvě branky. První z nich už ve středu v Hodoníně. „Proti Staré Říši to mohlo dopadnout ještě lépe. Kdybychom na ně v prvním poločase více tlačili, tak jsme mohli vyhrát,“ dušoval se Doublette.

Vysoký muž snědé pleti o své místo v základní sestavě stále bojuje, přesto dle trenéra Volfa disponuje výraznou šancí na setrvání. „Musíme zapracovat na spolupráci. Míč mohl několikrát předat jinému hráči dříve, ale sám ho naváděl a pak jej ztratil. Na druhou stranu dal vyrovnávací branku, vytvořil některé příležitosti a do ofenzivy je velice platný,“ klasifikoval jeho schopnosti Milan Volf.

Doublette si zatím zvyká na nové prostředí. „Spoluhráči mě učí česky, což je sranda. Jinak mluvíme anglicky,“ uzavřel Doublette.