Do nového ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy vstoupili znojemští fotbalisté famózně. Nováčka ligy z Líšně porazili před zraky téměř devíti set diváků 4:0, po poločase 3:0. Domácí hráči tak soupeři oplatili porážku z minulosti, kdy líšenští hráli se Znojmem dvakrát pohár a vždy znojemské vyřadili.

Mančaft 1.SC začal první poločas velmi aktivně a už v sedmadvacáté minutě našel Zapalač pěknou přihrávkou Gregora Kováče, který obelstil jak obránce, tak gólmana a dopravil míč do sítě. Čtyřiadvacetiletý útočník se po zranění dostal do formy a domácí fanoušky rozjásal znovu o čtyři minuty později. Kováč si naběhl na centr a hlavičkou zvýšil náskok domácích.

Autor dvou gólů měl z návratu po zranění radost. „Jsem rád, že mi to tak vyšlo. První poločas byl výborný, škoda jen, že jsme tak nepokračovali i ten druhý,“ řekl útočník.

Další aplaus zažil stadion v Horním parku v sedmatřicáté minutě. Domácí hráče jako by druhý gól nakopl. Martina Vavříka fauloval ve vápně hráč hostí a penaltu proměnil Matúš Minarech. Znojmo tak vedlo 3:0.

Ve druhém poločase domácí trochu polevili a hra se spíš přesouvala na znojemskou stranu. Znojmo si ale vedení udrželo a vítězství 1.SC potvrdil v devětaosmdesáté minutě Krhut, který si naběhl na centr a hlavou uzavřel nedělní utkání na konečných 4:0.
Ve čtyřiačtyřicáté minutě musel ze hry odstoupit Milan Pacanda, který si zranil koleno.

Na vstup do nové sezony byl právem pyšný trenér Znojma Michal Sobota. „První mistrovské utkání je vždycky dobře odstartovat pokud možno vítězstvím. Nám se to povedlo, hlavně v první půlce, která byla výborná. My jsme s Líšní měli dlouhodobě špatnou bilanci, dvakrát jsme s nimi vypadli z poháru a chtěli jsme jim to vrátit. To se povedlo,“ řekl Sobota. „Předvedli jsme kolektivní hru, která se mi líbila. Akorát ve druhém poločase hráči trochu polevili. Jak dopadne Kocandovo zranění, teprve uvidíme,“ dodal.

Domácí byli od začátku lepší, což potvrdil i trenér hostí. „Na všech postech hráli naši fotbalisté málo. Musíme tým více postavit na bojovnosti. I když nemáme tak kvalitní mančaft jako Znojmo, hráli jsme velmi slabou hru,“ uvedl po závěrečném hvizdu trenér Líšně Róbert Kafka.