V japonském městě Shizuoka absolvoval osmnáctiletý forvard v dresu reprezentační devatenáctky mezinárodní turnaj, kde český tým skončil druhý. V základní sestavě naskočil do všech tří utkání proti domácímu výběru, Chile i Japonsku. „Bylo tam hrozné počasí, velké vedro a dusno, ale jinak se mi v Japonsku líbilo. Nicméně si nedovedu představit, že bych tam žil. Neměli jsme ani moc čas se někam podívat a jedli pořád jen rýži,“ pousmál se Růsek.

Znojmo se v minulém kole protrápilo k remíze 1:1 ve Vítkovicích a na první ligovou výhru stále čeká. „Kluky jsem z Japonska sledoval. Zatím se sice nepodařilo zvítězit, ale věřím, že to přijde. Na začátku jsme chytli těžký los, myslím si, že teď doma vyhrajeme,“ burcoval mladý útočník, který ve Znojmě hostuje z brněnské Zbrojovky.

Po dvou remízách a jedné porážce svěřenci Jiřího Balcárka potřebují nutně zabrat, aby vylepšili aktuální dvanáctou pozici v tabulce. „Máme po třech zápasech jen dva body, ztratili jsme hlavně v duelu s Vítkovicemi, který jsme měli vyhrát. Půjdeme do utkání s tím, že chceme určitě zvítězit,“ zavelel znojemský kouč.

Zda však Růsek do duelu naskočí, si nechává trenér Znojma pro sebe. „Tonda zatím zvládl jenom jeden trénink, protože se vrátil pozdě, tudíž nemůžu dobře posoudit, jak na tom je. Týden jsem jej neviděl, rozhodnu se až po předzápasovém tréninku,“ přemítal Balcárek.

Do utkání s Frýdkem-Místkem, ani do žádného dalšího, však určitě nezasáhne brankář Martin Štěpanovský, který znojemský kádr opustil. „Po vzájemné dohodě s klubem skončil a dál to nebudu komentovat. Žádnou náhradu za něj nehledáme, máme dva gólmany,“ prohlásil znojemský stratég.

PATRIK EL-TALABÁNI