Už to vypadlo, že si Bohemians Praha odveze ze Znojma cenný bod. Znojemští fotbalisté ale zabrali, a tak jak se celý zápas prali se soupeřovou defenzivou, nakonec šli v závěru utkání do vedení jednoduchou velice povedenou akcí. Mudra ideálně nacentroval na Heinze stojícího u brankové tyče, a ten hlavou uzavřel konečný účet zápasu na 2:1.

„Přišel jeden z mála centrů, a ten mě zrovna trefil. Honza Mudra mě krásně našel a já už jsem míč jen poslal do brány," popsal útočník, který dva zápasy stál kvůli červené kartě.

I střelec prvního znojemského gólu, Todor Yonov, minulé utkání nehrál kvůli čtyřem žlutým kartám. Ve 30. minutě překonával z delší vzdálenosti z pravé strany hostujícího brankáře. Tím vyrovnal jednobrankový náskok Bohemians z 25. minuty, kdy Kuzmanovič nechytatelnou hlavičkou překonal gólmana Hrubého. Paradoxně to bylo ve chvílích, kdy znojemští fotbalisté ovládali hru.

„V první půlce jsme měli velkou převahu a ve druhé už to nebylo ono. Bylo to o tom zlomit zápas silou a bojovností, a to se nám podařilo. Byl tady soupeř, který měl nejlépe propracovanou defenzivu." vyzdvihl skvělou obrannou práci hostů znojemský trenér Leoš Kalvoda.

Bohemians byli za remízového stavu blízko opětného zisku vedení. Kapitán Penc nastřelil v 65. minutě pouze tyč.

„Kdyby to byl gól, tak bychom měli určitě tři body. Nikdo nečekal, že budeme hrát s domácími, kteří mají ambice na postup, otevřenou partii. Ve druhé půli jsme měli více ze hry, byli jsme nebezpečnější. Bohužel jsme podcenili jednu situaci před koncem a Heinz nás potrestal. Takový je fotbal a my se za náš výkon nemusíme stydět. Pokud budeme hrát jako ve druhém poločase, tak budeme v dalších utkání stoprocentně bodovat," zhodnotil trenér Pražanů Miloš Sazima, který se z asistenta posunul na post hlavního kouče místo Ivana Pihávka.

Znojmo se hodně trápilo s obranou hostí, těžko se přes ni dostávalo. „Ve druhé půlce jsme se stáhli a zbytečně si to sami zkomplikovali. My jsme se vůbec nedostávali do kombinace, vždycky jsme potřebovali jeden dotek navíc. Hra na jeden dva doteky nám teď vázne. Místo abychom dostali soupeře pod tlak, tak se ani nesnažíme centrovat. Kluci to hrají na silnou nohu a snaží se jet až k rohovému praporku a až tam centrovat. To je pro obranu to nejjednodušší," konstatoval Heinz.

Fotbalisty Znojma nyní čeká delší pauza. Kvůli pohárovým zápasům a mistrovství světa v hokeji hrají až ve středu 22. května v Čáslavi. Čtyři kola před koncem FNL jsou druzí s devítibodovým náskokem na třetí Sokolov. Mají ale stejně bodů jako první Bohemians 1905. V případě, že by tato situace byla stejná po posledním kole, rozhodovaly by vzájemné zápasy, a ty má Znojmo lepší.