Vyhrajte, ať jsou na vás vaši tátové pyšní. I tak by mohla vypadat výzva znojemského trenéra Leoše Kalvody k jeho svěřencům před nedělním utkáním 25. kola druhé ligy v Českých Budějovicích, které začíná v pět hodin odpoledne. Soutěžní kola dvou nejvyšších fotbalových lig totiž spojuje Víkend otců – tradiční akce, při které kluby chystají program pro rodiny.

Fotbalisté Znojma. Ilustrační fotografie.
Znojmo srazila desetiminutovka v prvním poločase. S Třincem prohrálo 0:2

Oba týmy se budou snažit napravit zaváhání z minulého kola. Šesté České Budějovice prohrály 0:2 na hřišti předposledních Vítkovic. Stejným výsledkem ztratilo sedmé Znojmo domácí utkání s Třincem. „Nedivím se, že byli diváci naštvaní. Prohrát můžeme, ale musí to být po nějakém výkonu. Vstoupili jsme do utkání dobře, ale později jsme propadli. Nechápu, že jsou hráči schopni vyhrát v Táborsku, v deseti remizovat ve Frýdku-Místku a potom předvedou takový výkon. Zklamali mě,“ hodnotil na klubovém webu kouč Kalvoda.

25. kolo Fortuna národní ligySK Dynamo České Budějovice – 1. SC Znojmo FK
Domácí jsou šestí s 35 body, Znojmo sedmé a ztrácí dva body. S pěti brankami vedou budějovickou tabulku střelců Elvis Mashike Sukisa, Jakub Pešek a Ivo Táborský. Nejlepší střelci hostů jsou Jan Javůrek a David Štrombach se čtyřmi zásahy. První vzájemné utkání skončilo remízou 1:1.


A co do nedělního duelu změnit? Znojmo trápí marodka, a navíc nastoupí už do pátého duelu za šestnáct dní. „Kluci toho mají plné zuby. Hrajeme v jedné sestavě dlouho bez přestávky. Je to náročné a naši hráči na to nejsou zvyklí, ale neměl by to být tak velký problém. Nevím, co nám může proti Budějovicím pomoct. Zvýšený hlas ani tvrdší trénink nepomůže. Všechno je v hráčích a jejich hlavách,“ řekl zkušený lodivod.

Podle obránce Davida Helíska se ale dá náročný program vydržet. „Někteří hráči říkají, že stejně radši hrají, než trénují. Postup už je ztracený, zachránění jsme taky. V tabulce ale chceme skončit co nejvýš,“ vysvětlil.

Duel na jihu Čech se ponese v duchu akce Víkend otců. Českobudějovický klub například nabízí prohlídku zázemí stadionu na Střeleckém ostrově. „Dlouhodobě podporuje návštěvy rodin i s dětmi na fotbalových stadionech a navazujeme na úspěšné ročníky, kdy jsme zaznamenali pozitivní reakce od klubů i samotných fotbalových fanoušků,“ kvituje pokračování projektu předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

Pálení čarodějnic. Ilustrační foto.
Za Vlkovou věží upálí čarodějnici