Do jara přitom Znojmo vstupovalo se čtyřbodovým náskokem z první příčky, přesto do nejvyšší soutěže zamíří Karviná s Hradcem Králové, které shodně získaly o tři body víc a mají 
i lepší vzájemná střetnutí. „Když jsme si vybojovali takovou výchozí pozici, dali jsme si jarní cíl, že ligu do Znojma chceme dostat. Třetí místo se však řadí mezi historicky největší úspěchy znojemského fotbalu," dodal boss.

Na podzim Jihomoravané prohráli pouze dvě utkání 
v Sokolově a v Karviné, ale na jaře podlehli čtyřikrát. A nejvíc mrzí právě květnová série, kdy Znojmo prohrálo na hřišti Táborska 1:2, pak jen remizovalo 2:2 v Českých Budějovicích a doma padlo 0:4 Vlašimi. „Došlo na tlak i psychiku, v utkáních ve Znojmě už jsme nepodávali tak dobré výkony jako venku, kde jsem viděl menší ustrašenost. Vše vyvrcholilo zápasem s Vlašimí, kterým jsme si zavřeli cestu do první ligy," sdělil na klubovém webu znojemský kouč Radim Kučera.

V příštím ročníku druhé ligy se o rychlý návrat výš určitě pokusí Olomouc s Ostravou, znojemský majitel mluví o ambicích obezřetně. „Nechci vyhlašovat, že příští rok hrajeme o postup. Chceme vytvořit konkurenceschopné mužstvo a nebude se vystavovat pod nějaký tlak," pravil Kohoutek.

Trenér Kučera dostal před sezonou jednoletou smlouvu a úspěšným vystoupením si řekl o pokračování. „Dali jsme si podmínku, že jeho smlouva se automaticky prodlouží, pokud skončí do osmého místa, potažmo docílí čtyřiceti bodů. Na základě jejího splnění se kontrakt prodloužil. Sice obdržel i jinou nabídku, ale nevyužil ji," těšilo majitele.

Přípravu na nový ročník zahájí druholigoví fotbalisté 20. června a na startu určitě nebudou Tomáš Weber s Vlastimil Veselým, kteří se vrací zpátky do Zbrojovky, odkud hostovali.

Kontrakt ve Znojmě končí záložníkovi Tomáši Oklešťkovi, kterou mu klub neprodlouží. „Je to vzájemné, hledá jiné vize a střed zálohy chceme oživit mladším perspektivnějším hráčem," vysvětlil Kohoutek.

O některé hráče se zase zajímají jiné kluby. „Mám se Znojmem ještě o rok prodloužit smlouvu, protože tam je jednostranná opce. Jestli však bude nějaká nabídka, chci jít určitě výš," pronesl nejlepší střelec mužstva Libor Žondra.

1. SC Znojmo

Nejlepší střelci:

9 gólů – Libor Žondra, David Ledecký
(nejlepší v lize: 17 – Jan Pázler, Hradec Králové)

Nejvíc minut:

2520 – David Helísek
2290 – Radek Mezlík
2208 – Daniel Odehnal

Nejvíc karet:

8 žlutých/1 červená – Žondra
6/1 – Radim Nepožitek
4/1 – Šimon Šumbera

Vychytané nuly brankářů:

4 – Vlastimil Veselý
2 – Jiří Doleček