Hosté se navíc musí obejít bez zraněného kapitána Tomáše Cihláře, který si v domácím zápase s Vítkovicemi poranil koleno. „Chodí o berlích a teprve jej čekají vyšetření, po kterých budeme chytřejší. V Opavě ale určitě nenastoupí,“ zhodnotil Cihlářův stav znojemský kouč Leoš Kalvoda.

Po jednozápasovém trestu za červenou kartu v utkání s Ústím nad Labem může naopak trenér využít obránce Muamera Avdiče.

Srovnání soupeřů:
1. SC Znojmo FK
Pozice: 5. místo, 29 bodů, skóre 24:25. Bilance venku: 2 výhry, 3 remízy, 4 prohry. Nejlepší střelci: Jan Javůrek, Matúš Lacko, Rostislav Šamánek, Jakub Teplý, David Štrombach všichni 3 góly.

Slezský FC Opava
Pozice: 1. místo, 40 bodů, skóre 50:25. Bilance doma: 7 výher, 2 remízy. Nejlepší střelec: Nemanja Kuzmanovič 12 gólů.

Proti Vítkovicím Znojemští při bezbrankové remíze dobývali branku soupeře přes zataženou obranu. Podobný obraz hry se nedá očekávat v sobotu v Opavě. „Domácí určitě chtějí potvrdit roli favorita, snad jim to co nejvíc znepříjemníme. Nechceme se vrátit s prázdnou. V žádném případě se nezatáhneme a nenecháme Opavu hrát. Budeme aktivní,“ sdělil Kalvoda.

Na domácím stadionu zatím Opava v lize sedmkrát vyhrála a dvakrát remizovala. „Nebudeme zatažení. Máme daný styl fotbalu a jdeme po bodech,“ přemítal na klubovém webu záložník Michal Pecháček, který do Znojma přišel na hostování z prvoligové Jihlavy.

Opava je suverénně nejproduktivnější tým druhé ligy. Nastřílela už padesát branek, což je o dvacet víc než Vlašim a Žižkov, které ji v této statistice následují. „Hrají kombinační fotbal, každý post mají zdvojený. Velmi dobře poskládali kádr se zkušenými hráči jako Pavel Zavadil, Zdeněk Pospěch, Tomáš Smola nebo v obraně Jaroslav Svozil,“ poznamenal Kalvoda.

Pro Svozila bude sobotní duel pikantní. Do Opavy přestoupil v zimě právě ze Znojma, ve kterém strávil dva a půl roku.

Slezané zatím kráčí k vytouženému návratu do první ligy. Na druhou Příbram, která má ale o dva zápasy méně, mají osmibodový náskok. „V minulém kole proti Ústí jsme nehráli dobře, ale udělali jsme další krůček za snem. Cením si toho,“ řekl pro klubový web opavský lodivod Roman Skuhravý.