Lodivod celku z jihu Moravy se v zápase s momentálně devátým týmem tabulky musí kvůli kartám obejít bez forvarda Libora Žondry, který v dosavadním ročníku soutěže vsítil již tři branky. Jeho parťák z útoku Rostislav Šamánek se ale ani tak o výsledek nebojí. „Budeme hrát sice trošku jiným stylem, ale věřím, že soupeře přetlačíme," doufá šestadvacetiletý fotbalista.

Podobně smýšlí i Kučera. „Nahradit Libora, který na sebe váže hráče, je robustní, vyhrává řadu osobních soubojů a je nepříjemný v soupeřově šestnáctce, není nejjednodušší. Můžeme ale zvolit trošku jinou taktiku a nasadit rychlostně založeného útočníka a hrát víc na brejky," nastiňuje možnou strategii trenér.

Dvě varianty

Na hrotu by se měl vedle Šamánka v sobotním duelu představit buď Pavel Lapeš nebo David Ledecký, kterého trenér využívá o poznání častěji. Dvaadvacetiletý útočník letos strávil na hřišti už více než tři sta minut a vstřelil dvě branky. „Ať nastoupí jeden nebo druhý, nebude to žádný problém. Z tréninků dobře víme, jak kdo hraje," říká Šamánek, který obléká modrobílý dres s číslem devatenáct.

V tabulce Fotbalové národní ligy patří Znojmu, a to i se zápasem k dobru, třetí příčka se ztrátou dvou bodů na vedoucí Karvinou a druhý Sokolov. Právě tyto dva celky spolu svedou v devátém kole přímou bitvu o čelo. „Nedívám se na to, jestli vyhraje Sokolov, Karviná nebo to bude remíza. Do Pardubic jedeme s cílem získat body. Teprve potom sleduji ostatní výsledky. A že bychom byli v tabulce po víkendu první? Takhle se nedá spekulovat, soutěž je ještě dlouhá," ví dobře Kučera.

Utkání na stadionu Pod Vinicí začíná netradičně již patnáct minut po desáté hodině ranní. „Jedeme o den dřív, takže se v klidu vyspíme a brzký start nás nikterak neovlivní," uzavírá Šamánek.

Vzájemné zápasy
4. 4. 2015 FK Pardubice – 1. SC Znojmo 2:1
21. 9. 2014 1. SC Znojmo – FK Pardubice 1:1
5. 6. 2013 FK Pardubice – 1. SC Znojmo 3:1
19. 8. 2012 1. SC Znojmo – FK Pardubice 3:2

MIROSLAV VOZDECKÝ