Toho v posledních měsících trápily výsledky mužstva. Znojmo v tabulce po podzimní části zaujímá třináctou příčku s náskokem pouhých tří bodů na sestupové pozice. „Snažil jsem se i přes nepříznivé výsledky udržovat klid. Nechci ale s klubem spadnout do třetí ligy, proto jsem se v pondělí rozhodl odvolat trenéra Kalvodu a jmenovat nového kouče,“ vysvětlil Tunka.

Kalvoda se nově přesune na pozici sportovního ředitele klubu. Tu měl zaujmout už před rokem po návratu na jih Moravy. Kvůli odchodu tehdejšího lodivoda Jiřího Balcárka se ale postavil na lavičku. „Podzimní zápasy jsme nezvládli, proto je logické, že přišla změna. Dostal jsem šanci na novém postu a jsem připravený Znojmu pomoci,“ řekl zkušený stratég.

Vedení a management klubu po změnách

Prezident a výhradní vlastník klubu: Jiří Tunka
Sportovní ředitel: Leoš Kalvoda
Technický ředitel a sekretář: Michal Sobota
Trenér: František Šturma
Asistent trenéra: Darko Šuškavčevič
Členové představenstva: Pavel Lukeš, Tomáš Tunka
Dozorčí rada: Roman Švarc

Nový trenér bude s Kalvodou, který má nově na starost příchody hráčů, spolupracovat. „Názory se možná budou občas různit, ale to je jedině dobře. Můžu pak alespoň popřemýšlet, jestli není chyba u mě. Nejsem konfliktní typ a zároveň se umím ozvat, když se mi něco nelíbí. Spolupráce bude přínosná,“ povídal Šturma, který v minulosti dělal asistenta trenéru Vlastimilu Petrželovi.

Po odchodu zkušeného útočníka Michala Ordoše chce přivést nové tváře do ofenzivy. „Snažíme se získat jednoho nebo dva hráče do útoku. Jinak je kádr uzavřený,“ přiblížil šestačtyřicetiletý kouč.

Přestože tým převzal necelý měsíc před startem druhé ligy, časovou tíseň necítí. „Mužstvo jsem sice neskládal, ale pořád mám dostatek prostoru pro práci s kádrem. Ještě mám čas změnit myšlení kluků,“ měl jasno Šturma, který před dvěma lety dovedl druholigový Poprad až do semifinále Slovenského poháru.

Přes zimu Znojmo přivedlo ryze zahraniční posily. Od těch teď nový trenér očekává, že prokážou kvalitu. „Zahraniční hráč musí být lepší než místní. Musí předvést fotbalovou i lidskou kvalitu. Když nebudou kluci chtít bojovat za Znojmo, tak se rozloučíme. Mám rád typy hráčů, kteří chtějí pracovat a zlepšovat se,“ dodal nový znojemský stratég.