Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Znojmo zdolalo České Budějovice, druhou ligu vede už o šest bodů

Znojmo – Připravovali se na největší hvězdu soupeře, nakonec ale bývalý záložník Stuttgartu či Hannoveru Jan Šimák znojemské fotbalisty svými kreativními nápady netrápil. Na jih Moravy totiž sedmatřicetiletá opora Českých Budějovic kvůli nemoci nepřijela a Jihočeši bez něj na hřišti lídra Fotbalové národní ligy padli 1:3. Na duel s Dynamem se přišlo podívat 1507 diváků.

30.10.2015

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Svěřenci trenéra Radima Kučery tak díky výhře nad loňským účastníkem nejvyšší soutěže zaznamenali už čtvrtou druholigovou výhru v řadě a v tabulce navýšili vedení před druhým Ústím nad Labem na šest bodů.

Domácímu Znojmu se dařily vstupy do začátků poločasů. Už ve čtrnácté minutě se do sítě svého bývalého klubu prosadil obránce Radek Mezlík, který se trefil poprvé po svém letním příchodu do mužstva. Zkušený zadák, který pamatuje v dresu Českých Budějovic postup do první ligy v roce 2006, skóroval po rohovém kopu hlavičkou u bližší tyče.

Vedení vydrželo Znojmu jen čtvrthodinku, protože zmatků ve znojemské obraně využil ke srovnání hostující Milan Jurdík.

Vedení si Jihomoravané vzali zpět ihned po zahájení druhého poločasu, kdy Šimon Šumbera dostal přihrávku do pokutového území a předvedl gólové zakončení.

V klíčovém momentu podržel Znojmo i brankář Vlastimil Veselý, který po hodině hry vytáhl perfektní zákrok nohou proti střele hostujícího Tomáše Hájovského. Další šanci neproměnil ani Jan Hála.

Zahozené příležitosti nakonec hosty výrazně mrzely, protože domácí fotbalisté udeřili potřetí. A znovu se jednalo o velkou premiéru. V 67. minutě se radoval ze své první branky v dresu Znojma a celkově v seniorském fotbale Bronislav Stáňa.

Hosté se na další odpor nezmohli a s jediným vítězstvím ve dvanácti duelech zůstávají na dvanácté příčce druholigové tabulky.

Znojmo se pokusí svoji sérii čtyř vítězství rozšířit příští sobotu, kdy zajíždí k utkání čtrnáctého kola na hřišti Graffinu Vlašim. Střetnutí s jedenáctým celkem tabulky začne ve dvě odpoledne.

Znojmo – Č. Budějovice 3:1 (1:1)

Branky: 14. Mezlík, 46. Šumbera, 67. Stáňa – 30. Jurdík. Rozhodčí: Marek – Pelikán, Caletka. Žluté karty: Odehnal – Hála, Novák, Hájovský, Linhart. Diváci: 1507.

Znojmo: Veselý – Mezlík, Cihlář, Odehnal, Helísek – Šumbera, Nepožitek, Okleštěk (66. Njire), Stáňa (80. Šamánek) – Žondra, Ledecký (89. Lapeš). Trenér: Uličný.

Č. Budějovice: Křížek – Novák, Hájovský, Funda, Karafiát, Vaněk – Benát, Hála, Wermke (78. Pešek) – Jurdík, Linhart. Trenéři: Horejš a Švantner.

Autor: Martin Vymyslický

30.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Své ano si zamilované páry ve Veselí nad Moravou řeknou v reprezentativně upraveném prostředí nádvoří tamního městského úřadu.

Svatby v novém. Bývalý rajský dvůr ve Veselí ozdobí fontána i květinová stěna

1

Kotlíkové dotace: zbývá jen polovina peněz, lidé už zažádali o 63 milionů

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Celníci objevili dvě nelegální herny. Od začátku roku zabavili přes sto automatů

Blanensko – Víc než sto zadržených herních automatů a hotovost ve výši téměř padesát tisíc korun a padesát eur. To je výsledek kontrol, který od začátku roku provedla Celní správa v Jihomoravském kraji.