Dvě branky Daniela Kubáleho, jedna Todora Yonova a červená karta pro Tomáše Polického. To vše už v prvním poločase.

Diváci na stadionu v Husových sadech měli možnost zhlédnout dlouho očekávané derby mezi 1. SC Znojmo B a jejich městským sokem IE Znojmo.

Na úvod penalta

Do utkání vstoupili lépe hosté z Inzert Expresu Znojmo. Na začátku utkání vlétl do vápna hostující útočník a domácí bek musel faulovat. Při nařízeném pokutovém kopu se Daniel Kubále z očí do očí Tomáši Muchovi nemýlil a IE Znojmo šlo do vedení.

O chvíli později se opět prosadil Daniel Kubále. Dlouhý balon do vápna Yonov neodvrátil, ale pouze posunul před Kubáleho a ten se z hranice šestnáctky nemýlil.

Zlomový okamžik celého utkání přišel ve třicáté minutě. V souboji na půlce hřiště se potkali Tomáš Polický s Miroslavem Ostrým. Polický neudržel nervy na uzdě a Ostrého nefotbalově udeřil. Následně viděl Polický červenou kartu a musel předčasně do sprch.

Na konci první půlky domácí snížili, na centr Kohoutka si naskočil Yonov a umístěnou hlavičkou nedal Minaříkovi v brance IE Znojmo šanci.

Tlak bez gólu

Ve druhé polovině si začalo 1. SC vytvářet mírný tlak. Poslední půlhodinu nezbylo domácím hráčům nic jiného, než otevřít zadní řady a veškeré síly poslat do útoku. Todor Yonov se z pozice stopera posunul dopředu. Na útočné síle domácích to bylo znát.

Otevřená hra však nabízela hostům šance na zvýšení stavu skóre na světelné tabuli. Útočník IE Znojmo Petr Štáb mohl několikrát skórovat, ale Mucha byl vždy proti.

Ke konci utkání posílil řady 1. SC Znojma i trenér A mužstva Michal Sobota. Svému týmu ale nepomohl. „Opět jsme si dali dva góly sami. V druhé půlce jsme si paradoxně vytvořili tlak, i když jsme hráli v deseti. Ale na konci bylo vidět, jak nás vyloučení oslabilo. Rychle nám ubývaly síly a s tím se dá těžko něco dělat,“ zhodnotil otevřené utkání trenér domácích Libor Palička.

Zápas ve svém závěru mohl skončit srovnáním domácích, nebo vysokým vítězstvím hostů. Výsledek si však nechal podobu, kterou získal v prvním poločase. IE Znojmo tak porazilo svého rivala 1. SC Znojmo B 2:1.