Divize D

Hrušovany n. / Jev. – Židenice Brno 0:1
(0:0)

Utkání Hrušovan a Židenic se od začátku utkání vyvíjelo lépe pro hosty.

„Větší vůli po vítězství měli určitě Židenice. Jejich vůle přesahovala až za hranice hřiště. Kdo fotbalu rozumí, určitě to pochopí,“ řekl předseda Hrušovan Pavel Makrovský.

Do příští sezony budou Hrušovany postrádat některé hráče a jak vedení potvrdilo, bude v kádru minimálně pět změn.

Vedení má dále zájem na tom, aby nový trenér Tibor Duda u týmu zůstal. Zda tomu tak opravdu bude, se uvidí až po skončení právě probíhajícího ročníku divize D.

Krajský přebor

Miroslav – Kyjov 0:2 (0:0)

V prvním poločase utkání Miroslavi s Kyjovem se nebylo na co dívat. Hrálo se vesměs ve středu hřiště a hráči obou týmu ohrožovali branky soupeře spíše sporadicky.

Proto také první půlka skončila bez branek. Přítrž tomu udělala až druhá půlka.

Hned v první minutě udělala Miroslav chybu ve středu hřiště a hosté se z brejku ujali vedení 1:0.

Posléze přidali ještě druhou branku, kdy se hlavičkou trefil hostující záložník.

Miroslav se dostávala přes dobře organizovaný obranný val Kyjova do šancí horko těžko. Ale dvě slibné šance Miroslavi měly teprve přijít.

První velkou měl až Martin Sulik, který šel sám na brankáře Kyjova. Místo střely však volil kličku, kterou gólman vystihl. Druhou a poslední šanci na snížení stavu skóre měli bratři Chladové.

Josef Chlad vyslal pěknou střelu ke kyjovské brance, ale na brankové čáře stihl bek míč odvrátit.

Balón se odrazil k Martinu Chladovi. Ten ale trefil jen hradbu těl.

„Těžko jsme mohli utkání zvrátit. Kyjov byl prostě lepší, fotbalovější a zkušenější. To vítězství si prostě a jednoduše Kyjov zasloužil více než my,“ zhodnotil po utkání Miroslav Chlad, předseda miroslavské kopané.

I. A třída

1. SC Znojmo B – Moravská Slavia Brno 3:2 (1:1)

Posílené Znojmo potřebovalo v utkání s brněnskou Slavií uhrát tři body, aby si dopřálo pocit záchrany. To se mu po dramatické koncovce nakonec podařilo. První poločas skončil 1:1 a vypadalo to na remízový zápas.

Ve druhé půlce se však hosté dostali do vedení a právě Znojmo bylo týmem, který musel dotahovat.

V závěru utkání ale tlak Znojma vyvrcholil dvěma důležitými trefami, a 1. SC tak otočilo utkání ve svůj prospěch. Branky Znojma vstřelili Hoc, Mašek a Jaroš.

Jevišovice – Vev. Bítýška 1:0
(0:0)

Od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího šli domáci jasně naproti vítězství. Dokazovali to každou chvíli, kdy se v šancích vystřídali snad všichni hráči. Bohužel střeleckou mušku si hráči zřejmě nechali v kabině. Ve druhé půlce byl na programu stejný scénář jako v prvním poločase. Nespočet šancí jevišovických fotbalistů a zakletá branka hostí.

Tomu udělal přítrž až v pětasedmdesáté minutě Rolník, který dostal balón za záda gólmana Židenic. Výsledek si tuto podobu ponechal až do závěrečného hvizdu.

„Vyhráli jsme zaslouženě. Kdybychom po první půlce vedli 3:0, nikdo by se nemohl divit. Výkon z naší strany byl kvalitní, tedy až na tu koncovku,“ liboval si těsně po vyhraném utkání kouč Jevišovic Miloš Dvořák.


Tišnov – IE Znojmo 1:3 (1:2)

Do záčátku utkání nastoupilo znojemské mužstvo v úmorném vedru aktivně.

Už v šestadvacáté minutě se Znojmo ujalo vedení. Samek předvedl sólo přes půl hřiště a předložil míč před prázdnou branku Doválelovi, který chladnokrevně uklidil míč do tišnovské branky.

O tři minuty později se hosté opět radovali. Černý nacentroval míč za obranu soupeře a Kubále zvýšil stav skóre. Vše nasvědčovalo tomu, že Znojmo půjde do kabiny s dvoubrankovým vedením, ale v poslední minutě poločasu domácí snížili.

Gól do šaten jakoby domácí nabudil a hosty naopak poslal do kolen. Minařík v brance Znojma měl ale svůj den a vše pochytal.

Klid znojemským fotbalistům pak dal v osmašedesáté minutě Šťava, který se ve vápně uvolnil a prostřelil domácího gólmana.

„Do Tišnova jsme jeli vyhrát,“ řekl trenér Znojma Ludvík.