Fotbalisté 1. SC Znojmo odjížděli do Slezska s osekanou sestavou, trenéra Sobotu totiž trápí marodka.

Přesto Znojmo začalo výborně. Už v 5. minutě vedlo – do sestavy se vrátil Matúš Minarech a hned se uvedl gólem. Znojemského střelce našel za domácí obranou Švarc, Minarech si v šestnáctce pohrál s balonem a levačkou poslal hosty do vedení.

Zdálo se, že si Znojmo spraví chuť po domácí porážce s Fulnekem, Frýdek–Místek snadno přehraje a odveze si všechny tři body.

Domácí tým ale nesložil zbraně a o deset minut později se radoval z vyrovnávací branky. Lubomír Němec nahrál volnému domácímu kanonýrovi Lukáši Myšinskému, na jehož střelu znojemský brankář Dítě nedosáhl.

Vzápětí mohl Myšinský poslat domácí do vedení, ale Dítěte tentokrát nepřekonal.

I přesto dokázal Frýdek–Místek otočit skóre utkání. Němec, který si u předchozí branky domácích připsal asistenci, se profiloval do role střelce, pronikl do vápna a střelou k tyči nedal Lubomíru Dítěti sebemenší šanci – 2:1.

Trenér Znojma Michal Sobota musel vzápětí vystřídat zraněného Šuráně Yonovem. Ani tento impuls ale k vyrovnání nevedl, a po první půli tak odcházeli do šaten spokojenější domácí. Možná i proto, že na samém konci prvního dějství viděl žlutou kartu znojemský Zdeněk Mička.

Stejný hráč si od hlavního sudího vysloužil druhou žlutou kartu dvacet minut před koncem zápasu, a musel tedy předčasně do sprch.

Radost ze hry se Znojmu vrátila, když o pár minut později z ojedinělé akce vyrovnalo. Jaroš přihrál do vápna Podzemskému a ten se i přes to, že byl tísněn dvěma domácími obránci, dokázal prosadit.

Závěr utkání byl i díky nevyrovnanému výkonu rozhodčího nervózní, a Znojmo dokonce obdrželo druhou červenou kartu. Dostal ji Todor Yonov.

„Přesto, že začátek zápasu jsme měli výborný, utkání nebylo vůbec jednoduché. Hráči se bohužel nechali vyvést z rovnováhy špatným výkonem sudího, kupili chybu na chybu a sbírali žluté karty za fauly,“ kritizoval po utkání vedoucí znojemského mužstva Jiří Podzemský. „Za bod jsme rádi, udržet v devíti lidech remízu bylo náročné,“ dodal. V úterý hraje Znojmo předehrávku 30. kola v Brně, v neděli přivítají fotbalisté doma celek Zlína.